Orta Doğu Teknik Üniversitesi KPSS 55 Sınavsız 156 Memur Alımı Sona Eriyor

Orta Doğu Teknik Üniversitesi KPSS 55 Sınavsız 156 Memur Alımı Sona Eriyor

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından kamu ilan resmi web sayfasında yayınlanan ilanda ikamet şartsız ve sınavsız KPSS 55 puanla 156 memur alınacağı açıklanmıştı. En az lise mezunu olmak üzere adaylar için başvurular sona eriyor.

Kamu ilan resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) bünyesinde görevlendirilmek üzere ülke geneli başvuru ile en az lise mezunu 156 memur alınacaktır. KPSS 55 puanla 14 unvanda görev yapacak personeller mülakat sınavı yoktur. Başvuru şartları ve sürece dair detaylar haberimizdedir.

ODTÜ personel alımında başvuru şekli ve başvuru son günü.

Başvurular 20 Mart 2023 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını Orta Doğu Teknik Üniversitesi/Evrak ve Arşiv Müdürlüğü– Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:1 Çankaya/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi personel alımında kadro ve sayı dağılımı.

20 Büro Personeli, 35 Güvenlik Görevlisi, 5 Tekniker, 10 Teknisyen, 5 Şoför, 5 Destek Personeli (Yemek Hizmetleri), 55 Temizlik Görevlisi, 6 Bahçıvan, 1 Taş Ustası, 5 Kalıp-Çatı Ustası, 1 Elektrikçi, 7 Tesisatçı ve 1 Karo ve Seramik Ustası alınacaktır.

Personel alımı için adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak, Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemek, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak ve Vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.

Büro personeli kadrosunda 5 kişi için ilgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 15 kişi için ilgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 70 puan almış olmak.

Güvenlik görevlisi kadrosu için Lise mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 55 puan almış olmak, Erkek olmak ve askerlik görevini yapmış olmak, Geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik kimlik kartına sahip olmak.

Tekniker kadrosu için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 65 puan almış olmak, Alanında deneyimli olmak.

Teknisyen kadrosu için İlgili bölümlerden Lise mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak, Alanında deneyimli olmak.

Şoför kadrosu için Lise mezunu olmak, Eski tip ehliyetlerde E sınıfı sürücü belgesine, yeni tip ehliyetlerde B-C1-C-D1-D sınıflarını kapsayan sürücü belgesine sahip olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 55 puan almış olmak, Alanında deneyimli olmak.

Destek Personeli (Yemek Hizmetleri) kadrosu için 1 kişi için ilgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 4 kişi için ilgili bölümlerden Lise mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak,

Temizlik Görevlisi kadorsu için Lise mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak.

Bahçıvan, Taş Ustası, Kalıp-Çatı Ustası, Elektrikçi, Tesisatçı ve Karo ve Seramik Ustası kadroları için İlgili bölümlerden Lise mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 55 puan almış olmak, Alanında deneyimli olmak.

Başvuru kılavuzu.

DEVLET PERSONEL ALIMI Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum