ÖSYM KPSS-İkamet Yok Yüksek Maaşla Personeli Alımı Başvur Başladı

ÖSYM KPSS-İkamet Yok Yüksek Maaşla Personeli Alımı Başvur Başladı

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda yüsek maaşla KPSS ve ikamet şartı olmadan 6 personel alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS şartsız 6 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımında başvurular devam ediyor.

ÖSYM personel alımında başvuru süreci

Başvurular 14 Şubat 2022 tarihine kadar Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/Ankara adresine şahsen veya son başvuru tarihinde kuruma ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır.

bilisim-personeli.jpg

ÖSYM hangi unvanda kaç kişi alıyor

1 Bilgisayar Ağları Uzmanı, 1 Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı, 1 .Net Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Java Yazılım Geliştirme Uzmanı ve 1 Sistem Uzmanı alınacaktır.

Personel alımında aranan ortak başvuru nitelikleri

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Üniversitelerin ilgili bölümlerinden Lisans mezunu olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, İyi derecede yazılı / sözlü İngilizce bilmek, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Adayların değerlendirmesinde KPSS puanının %70’i, YDS sınavının %30 esas alınacaktır. KPSS puanı olmayan adayların puanı 70, YDS puanı olmayan adayların puanı 0 olarak değerlendirilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.