Tarım ve Orman Bakanlığı 81 İl Başvuru KPSS Yok Devlet Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı 81 İl Başvuru KPSS Yok Devlet Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kamu ilan resmi web sitesinde farklı unvanlarda güncel devlet personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Personel alımı ülke geneli başvuru ile olup KPSS şartı yoktur.

Kamu ilan resmi internet sayfasında yayınlanan ilana göre Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 11 devlet personeli alınacaktır. Adaylar için KPSS ve ikamet şartı bulunmamaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı için başvuru süresi ve başvuru şekli.

Adaylar başvurularını 3 Ekim 2022 tarihine kadar e-devlet üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Tarım ve Orman Bakanlığı hangi unvanda kaç personel alıyor.

2 Bilgi Güvenliği Uzmanı, 8 Yazılım Uzmanı ve 1 Mobil Yazılım Uzmanı alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir.

657 sayılı 48’inci maddesinde sayılan genel şartlara haiz olmak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, Dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak, Ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Diğer özel niteliklere sahip olmak.

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan ve usulüne uygun olarak başvuru yapan adaylardan, 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ile son beş yıl içinde İngilizce dilinde yapılan YDS sınav puanının (belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı sıfır olarak değerlendirilecektir).

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.