Ticaret Bakanlığı 75 Devlet Memuru Alımı Yazılı ve Sözlü Sınavla!

Ticaret Bakanlığı 75 Devlet Memuru Alımı Yazılı ve Sözlü Sınavla!

Resmi Gazete de Yayımlanan Denetmen Yardımcısı Alımı İlanına Göre Ticaret Bakanlığı 75 Ticaret Denetmen Yardımcısı Alımı Gerçekleştirecek.

Ticaret Bakanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek. Ticaret Bakanlığı Taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 75 Devlet Memuru alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Ticaret Bakanlığı Memur Personel Alımı 2021

Ticaret Bakanlığı 75 Ticaret Denetmen Yardımcısı Alımı Gerçekleştirecek. Resmi gazete de yayımlanan denetmen yardımcısı alımı 2 aşamalı yazılı ve sözlü sınavdan oluşacak.

Ticaret Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Tarihleri

Gerekli şartları taşıyan uzman yardımcısı alımına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 13-23 Aralık 2021 saat 17:00' a kadar başvuruda bulunabileceklerdir.

ticaret-bakanligi-75-memur-alimi.jpg

Bakanlık Ticaret Denetmen Yardımcısı ALIMI Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Ticaret Bakanlığı Denetmen Yardımcısı Alımı Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Farklı Başvurular kabul edilmeyecektir.

Ticaret Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları Neler?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımak,
  • Sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),
  • Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme veya mühendislik fakülteleri ve/veya yüksekokullar ile kurumlarından mezun olmak,
  • Sağlık durumu açısından her türlü iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olmak,
  • ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak,

Resmi Başvuru Kılavuz Adresi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.