Ticaret Bakanlığına 80 Devlet Personel Alımı Başvuru Sona Eriyor

Ticaret Bakanlığına 80 Devlet Personel Alımı Başvuru Sona Eriyor

Ticaret Bakanlığı tarafından Kamu ilan resmi internet sitesinde yayınlanan ilanda 81 şehir başvuru ile ikamet şartı olmadan yüksek maaşla KPSS puan sıralaması ile toplam 80 Devlet Memur alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Kamu ilan resmi web sayfasında yayınlanan ilana göre Ticaret Bakanlığı merkez teşkilatı bünyesinde görevlendirilmek üzere ülke geneli başvuru ile ikamet şartı yok yüksek maaş toplam 80 Ticaret Uzman Yardımcısı Devlet Memuru alımında başvurular sona eriyor.

Ticaret Bakanlığı personel alımında başvuru son günü ve başvuru şekli

Başvurular 15 Nisan 2022 tarihinde sona ermektedir. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı Kariyer kapısı internet sitesi üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Ticaret Uzman Yardımcısı alımı için aranan nitelikler nelerdir

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

1 Ocak 2022 günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

Siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin kılavuzda belirtilen bölümlerinden Lisans mezunu olmak.

Yazılı sınav tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, kılavuzda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak.

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.