Türk Patent ve Marka Kurumu 7 Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Türk Patent ve Marka Kurumu 7 Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Resmi Gazete de Yayımlanan Personel Alımı İlanına Göre Türk Patent Kurumu 7 Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak. Son Başvuru 20 Kasım 2021.

Türk Patent ve Marka Kurumu 7 Sınai ve Mülkiyet Uzmanı Alımı Gerçekleştirecektir. Resmi Gazete de Yayımlandı.

Türk Patent ve Marka Kurumu Personel Alımı 2021

Resmi Gazete de Yayımlanan İş İlanı İle Türk Patent ve Marka Kurumu 7 uzman Yardımcısı Alımı İçin İlan Yayımlandı. Uzman Yardımcısı Alımı sözlü sınav ile yapılacaktır.

Türk Patent Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Sınai ve Mülkiyet Uzman Yardımcısı Alımı Eczacılık, İşletme ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Endüstriyel Tasarım Bölümlerinden GİH sınıfı olmak üzere 7 Uzman alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 1-30 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir.

tpe-7-personel-alimi.jpg

Türk Patent ve Marka Kurumu Uzman Yardımcısı Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Gerekli Şartları taşıyan adaylar başvurularını internet ortamında yapacaklardır. Başvuru için adaylar www.turkpatent.gov.tr internet adresi üzerinden başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Türk Patent Personel Alımı Başvuru Şartları

  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler eczacılık, güzel sanatlar fakülteleri veya fakültelerin tasarım bölümlerinden birinden mezun olmak.
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından; (A) grubu kadrolar için 2020-2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS)sınavından eczacılık ve işletme için en az 80 puan diğer bölümler için 70 puan almış olmak.
  • Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (C) puan aldığına ilişkin belgeye sahip olmak.
  • 35 yaşını tamamlamamış olmak.

Resmi Kılavuz Adresi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.