Türkiye İş Kurumu Genel Başvuru KPSS Yok Devlet Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu Genel Başvuru KPSS Yok Devlet Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından resmi gazetede yayınlanan ilanda ülke geneli başvuru ile KPSS şartsız devlet personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Personel alımında ikamet şartı olmadığından 81 ilden başvuru yapılabilmektedir.

Bugünkü resmi gazetede yayınlanan ilanlar göre Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS ve ikamet şartsız 13 devlet personeli alınacaktır. Alınacak personeller sözleşmeli bilişim personeli olarak görev yapacaklardır.

İŞKUR personel alımı için başvuru şekli ve başvuru süresi.

Adaylar başvurularını 26 Eylül - 10 Ekim 2022 tarihleri arasında Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı Numara 42 Yenimahalle Ankara adresine şahsen veya posta yolu ile yapacaklardır.

İŞKUR hangi unvanda kaç personel almaktadır.

1 Kıdemli Siber güvenlik uzmanı, 1 Bilgi güvenliği uzmanı, 1 Ağ ve güvenlik uzmanı, 1 Sistem uzmanı, 1 Veritabanı uzmanı, 3 Kıdemli yazılım uzmanı ve 5 Yazılım geliştirme uzmanı alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir.

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda 3 ve 5 yıl deneyimli olmak, Güncel programlama dillerinden en az ikisini biliyor olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak ve diğer teknik ve özel nitelikleri taşımak.

KPSSP3 puanının yüzde yetmişi ile geçerli yabancı dil puanının yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınacak olup, yabancı dil puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.