Üniversite Hastanesi KPSS Taban Puan Yok Sınavsız 81 Personel Alıyor

Üniversite Hastanesi KPSS Taban Puan Yok Sınavsız 81 Personel Alıyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az lise mezunu yazılı sözlü sınavsız ve KPSS taban puansız 12 unvanda 81 Devlet Memuru alınacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Pamukkale Üniversitesi Hastanelerinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu 12 unvanda KPSS taban puansız 81 Devlet Memuru alınacaktır. Personel alımında yazılı, sözlü sınav ve ikamet şartı yoktur.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi başvuru zamanı ve şekli

Adaylar başvurularını 22 Nisan 2022 tarihi mesai başlangıcından 9 Mayıs 2022 tarihi mesai bitimine kadar kurum internet adresinden Online olarak yapacaklardır.

Hangi unvanda kaç personel alınıyor

10 Hemşire, 5 Röntgen Teknisyeni, 1 Eczacı, 5 Sağlık Teknikeri, 10 Diğer Sağlık Personeli, 1 Tekniker, 1 Teknisyen, 5 Güvenlik Görevlisi, 15 Destek Personeli, 2 Büro Personeli, 25 Fizyoterapist ve 1 Sosyal Çalışmacı alınacaktır.

Pamukkale Üniversite Hastanesi adaylarda aranan ortak başvuru şartları
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

657 sayılı kanunun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmamak.

2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden puan almış olmak (Eczacı kadrosu için KPSS şartı yoktur).

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Hemşire kadrosu için Hemşirelik Lisans mezunu olmak.

Röntgen Teknisyeni kadrosu için Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Eczacı kadrosu için Eczacılık lisans programından mezun olmak.

Sağlık Teknikeri kadrosu için Fizik Tedavi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Diğer Sağlık Personeli kadrosu için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 1 personel için ayrıca YDS/ eşdeğer sınavlardan İngilizce veya Rusça veya Almanca dilinden en az 50 puan almış olmak.

Tekniker kadrosu için Makine programı ön lisans mezunu olmak.

Teknisyen kadrosu için Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik Teknolojisi veya Elektrik alanından mezun olmak.

Güvenlik Görevlisi kadrosu için Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 31 yaşından gün almamış olmak, Erkek olmak ve en az 170 cm boyunda olmak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15 kilodan az ya da fazla olmamak, Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartının (silahlı/silahsız) son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresinin en az 6 ay olması.

Destek Personeli kadrosu için Lise mezunu olmak, 31 yaşından gün almamış olmak, Temizlik, bahçe bakımı ve kurumun verdiği ve benzeri diğer görevleri yapmak ve bu görevleri devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.

Büro Personeli kadrosu için Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ön lisans bölümü mezunu olmak, YDS/ eşdeğer sınavlardan İngilizce veya Rusça veya Almanca dilinden en az 50 puan almış olmak.

Fizyoterapist kadrosu için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, Alanında en az 2 yıl deneyimli olmak (3 personel için 4 yıl), 1 personel için ayrıca Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında yüksek lisans yapmış olmak, YDS/ eşdeğer sınavlardan İngilizce dilinden en az 65 puan almış olmak.

Sosyal Çalışmacı kadrosu için Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.