Üsküdar Belediyesi KPSS 60 Puanla 50 Memur Alımı Şartlar Kontenjanlar

Üsküdar Belediyesi KPSS 60 Puanla 50 Memur Alımı Şartlar Kontenjanlar

Üsküdar Belediyesi tarafından Yerel Yönetimler sayfasında yayımlanan ilanda en az lise mezunu KPSS 60 puanla 50 personel alınacağı açıklanmıştı.

Yerel Yönetimler resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre İstanbul ili Üsküdar Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 50 personel alımında şartlar ve kontenjanlar belli oldu.

İstanbul Üsküdar Belediyesi personel alımında başvuru süreci

Adaylar başvurularını 28 Mart – 1 Nisan 2022 tarihleri arasında Üsküdar Belediye Başkanlığı Mimar Sinan Mahallesi Çavuşdere Caddesi No:35 Üsküdar/İstanbul adresine yapacaklardır.

zabittt.jpg

Alınacak personellerin kontenjanları

Kadın/Erkek 50 Zabıta Memuru alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan başvuru nitelikleri

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak, B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Zabıta Memuru kadrosuna başvuru için gerekli özel şartlar

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

40 personel için Lise mezunu olmak ve KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

10 personel için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak ve KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.