Üsküdar Belediyesi KPSS 60 Ülke Geneli 50 Zabıta Alımı Yarın Başlıyor

Üsküdar Belediyesi KPSS 60 Ülke Geneli 50 Zabıta Alımı Yarın Başlıyor

İstanbul ili Üsküdar Belediye Başkanlığı tarafından yerel yönetimler duyuru sayfasında yayımlanan ilanda ülke geneli başvuru ile en az lise KPSS 60 puanla kadın/erkek 50 zabıta Memuru alınacağı açıklanmıştı. Başvurular başlıyor.

Yerel Yönetimler resmi duyuru sayfasında yayımlanan ilana göre İstanbul ili Üsküdar Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu KPSS 60 puanla 50 Zabıta Memuru alımı için başvuru yarın (28 Mart 2022) başlıyor. Tüm detaylar haberimizde.

Üsküdar Belediyesi zabıta alımı için başvuru şekli ve zamanı

Başvurular yarın (28 Mart 2022) başlayacak ve 1 Nisan 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını Üsküdar Belediye Başkanlığı Mimar Sinan Mahallesi Çavuşdere Caddesi No:35 Üsküdar/İstanbul adresine şahsen yapacaklardır.

Zabıta Memuru alımında aranan genel başvuru şartları

Türk vatandaşı olmak, B sınıfı ehliyete sahip olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

Zabıta Memuru alımında adaylarda aranan özel şartlar
30 yaşını aşmamış olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak.

40 kişi için Lise mezunu olmak ve KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

10 kişi için Lisans mezunu olmak ve KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.