YSK 81 İl Başvuru KPSS Yok Devlet Memur Alımı Online Başvuru Başladı

YSK 81 İl Başvuru KPSS Yok Devlet Memur Alımı Online Başvuru Başladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda ülke geneli başvuru ile KPSS ve ikamet şartsız 12 devlet memuru alınacağı açıklanmıştı. Sözleşmeli kadroda çalışacak adaylar için Online başvuru başladı.

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre Yüksek Seçim Kurulu (YSK) bünyesinde görevlendirilmek edilmek üzere 12 sözleşmeli bilişim personel alınacaktır. Ortalama 38.900 TL maaş alacak personeller için ikamet ve KPSS şartı yoktur.

YSK personel alımı için başvuru son günü ve başvuru şekli.

Başvurular 6 Ekim 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını e-devlet üzerinden elektronik olarak yapılacaktır.

Yüksek Seçim Kurulu hangi kadroda kaç kişi alıyor.

1 Java Yazılım Uzmanı Takım Lideri, 1 PostgreSQL Veritabanı Takım Lideri, 1 Sistem Uzmanı Takım Lideri, 3 Kıdemli Java Yazılım Uzmanı, 1 Kıdemli Bilgi Güvenliği ve Kadar Ağ Uzmanı, 1 Java Yazılım Uzmanı, 1 PostgreSQL Veritabanı Uzmanı, 1 Ağ Uzmanı ve 2 Sistem Uzmanı alınacaktır.

YSK personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir.

657 sayılı Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak, İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, Ücret tavanı 2 katını geçmeyecekler için en az 3 yıl, 3 katını geçmeyecekler için en az 5 yıl ve 4 katını geçmeyecekler için en az 8 yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile İngilizce dilinde geçerli bir YDS, e-YDS sınavından alınan puanın yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre, en yüksek puandan başlanarak her pozisyon için ayrı liste oluşturulacaktır.

KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların KPSS puanları 70 (yetmiş) olarak hesaplanacaktır. Yabancı dil puanı belgesi ibraz etmeyen adayların ise yabancı dil puanları 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.