Yüksek Seçim Kurulu KPSS ve İkamet Yok Personel Alımı Resmi Gazete’de

Yüksek Seçim Kurulu KPSS ve İkamet Yok Personel Alımı Resmi Gazete’de

Resmi Gazete’de Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yayınlanan ilanda KPSS ve ikamet şartı olmadan 12 personel alınacağı açıklanmıştı. Görev yapacak personeller ortalama 38.900 TL maaşla sözleşmeli kadroda istihdam edilecektir.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere 12 sözleşmeli bilişim personel alınacaktır. Personel alımında ikamet ve KPSS şartı istenmiyor.

YSK personel alımı için başvuru bereye ve ne zaman yapılacaktır.

Başvurular 27 Eylül – 6 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar başvurularını e-devlet üzerinden Online olarak yapılacaktır.

Yüksek Seçim Kurulu personel alımında kadro ve sayı dağılımı.

1 Java Yazılım Uzmanı Takım Lideri, 1 PostgreSQL Veritabanı Takım Lideri, 1 Sistem Uzmanı Takım Lideri, 3 Kıdemli Java Yazılım Uzmanı, 1 Kıdemli Bilgi Güvenliği ve Kadar Ağ Uzmanı, 1 Java Yazılım Uzmanı, 1 PostgreSQL Veritabanı Uzmanı, 1 Ağ Uzmanı ve 2 Sistem Uzmanı alınacaktır.

YSK personel alımında adaylar için başvuru nitelikleri nelerdir.

657 sayılı Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, bunların dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden Lisans mezunu olmak, Ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıl, 3 katını geçmeyecekler için en az 5 yıl ve 4 katını geçmeyecekler için en az 8 yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile İngilizce dilinde geçerli bir YDS, e-YDS sınavından alınan puanın yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre, en yüksek puandan başlanarak her pozisyon için ayrı liste oluşturulacaktır.

KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların KPSS puanları 70 (yetmiş) olarak hesaplanacaktır. Yabancı dil puanı belgesi ibraz etmeyen adayların ise yabancı dil puanları 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.