Yurtdışı Türkler Akraba Toplulukları 6 Personel Alımı Başvuru Başladı

Yurtdışı Türkler Akraba Toplulukları 6 Personel Alımı Başvuru Başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlarda farklı unvanlarda 6 personel alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Yurtdışı Türkler Akraba Toplulukları Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere alınacak olan 6 personel için başvurular başladı. Personel alımında ikamet şartı istenmiyor. Tüm detaylar haberimizde.

Yurtdışı Türkler Akraba Toplulukları Başkanlığı personel alımında başvuru süreci

Adaylar başvurularını 31 Ocak 2022 tarihine kadar; 1 personel için Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden, 5 personel için Oğuzlar Mah. Mevlana Bulvarı No:145 Balgat/Çankaya/Ankara adresine elden veya posta yoluyla yapacaklardır.

personel-2-001.jpg

Ağ ve Sistem Güvenliği Uzmanı alımında adaylarda aranan şartlar (1 kişi)

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde yazılı genel şartlara haiz olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olmak, Mühendislik bölümlerinden; fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden Lisans mezunu olmak, Büyük bilgi işlem merkezlerinde ağ uzmanı/sistem yöneticisi olarak en az 3 yıl çalışmış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Temizlik Personeli kadrosu için başvuru nitelikleri (4 kişi)

Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 1 Ocak 2022 tarihi itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Tercihen temizlik ve/veya hijyen sertifikasına sahip olmak.

Programcı alımı için aranan özellikler (1 kişi)

2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 1 Ocak 2022 tarihi itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden ön lisans düzeyinde mezun olmak veya ön lisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Millî Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak, En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak, Tercihen .NET/C#/ASP.NET sertifikasına sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.