Hakimler Savcılar Kurumu En az Lise 27 Memur Alımı Şartlar Kontenjanlar

Hakimler Savcılar Kurumu En az Lise 27 Memur Alımı Şartlar Kontenjanlar

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Sekreterliği tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda ikamet şartı olmadan ülke geneli başvuru en az lise mezunu ve KPSS puan sıralaması ile 3 unvanda toplamda 27 Devlet Memuru alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Sekreterliği bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu 81 şehirden başvuru ile KPSS taban puan şartı olmadan 3 unvanda toplam 27 Devlet Memuru alımında şartlar ve kontenjanlar.

HSK personel alımı için başvuru zamanı ve başvuru şekli

Adaylar başvurularını 30 Mayıs – 3 Haziran 2022 tarihleri arasında kılavuzda yer alan şekilde Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliğine şahsen müracaat edeceklerdir.

Büro Personeli alımı için (15 kişi) KPSS puan sıralamasında ilk 75 kişi içinde olmak, Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde MEB onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

Şoför alımı için (5 kişi) KPSS puan sıralamasında ilk 25 kişi içinde olmak, En az Lise mezunu olmak, 1 Ocak 2016 tarihi öncesi itibariyle en az B sınıfı, 1 Ocak 2016 tarihi sonrası itibarıyla ise en az D1 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Hizmetli alımı için (7 kişi) ilk 35 kişi içinde olmak, En az Lise mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.