İstanbul Avcılar Elektrik Üretim A.Ş 4 Elektronik Teknisyeni Alınacak

İstanbul Avcılar Elektrik Üretim A.Ş 4 Elektronik Teknisyeni Alınacak

5 Haziran son başvuru tarihi. İstanbul Avcılar Elektrik Üretim A.Ş 4 elektronik teknisyeni alınacak. İlana ön lisans ve lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecek. 18-35 yaş arası lise ve dengi okul mezunu olanlar ve bölümü elektronik olanlar..

İstanbul Avcılar Elektrik Üretim A.Ş 4 Elektronik Teknisyeni Alınacak

5 Haziran son başvuru tarihi. İstanbul Avcılar Elektrik Üretim A.Ş 4 elektronik teknisyeni alınacak. İlana ön lisans ve lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecek. 18-35 yaş arası lise ve dengi okul mezunu olanlar ve bölümü elektronik olanlar başvurabilecek. Çalışma adresi Avcılar İstanbul olacak ancak kuralar Ankara’da çekilecek. Kura yeri elektrik üretim AŞ Genel müdürlüğü Ankara’da yapılacak kura tarihi ise 3 Temmuz 2023 olarak belirlendi. Saat 14.00’da yapılacak.

Lise Mezunu 4 Teknisyen

Teknisyenlerin lise elektronik, elektrik elektronik, görüntü ses sistemleri, haberleşme sistemleri büro makineleri otomasyon sistemleri ve güvenlik sistemleri bölümlerinden mezun olması isteniyor.

Elektronik Teknisyeni Ne İş Yapar?


Elektronik teknisyeni lise mezunu, elektronik cihazların tamir, bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirir. Bu kişiler, elektronik cihazların çalışma prensipleri hakkında bilgi sahibidir ve bu cihazların sorunlarını tespit edebilirler. Ayrıca, elektronik cihazların parçalarını tamir edebilir veya değiştirebilirler.
Elektronik teknisyenleri, müşterilerin getirdiği elektronik cihazların sorunlarını tespit ederler. Bu sorunlar, cihazların çalışmaması, ses veya görüntü kalitesinde bozulma gibi problemler olabilir. Teknisyenler, sorunun kaynağını bulmak için cihazları inceleyerek, arızalı parçayı tespit ederler ve tamir ederler.

Elektronik cihazların düzenli bakımı, cihazların ömrünü uzatır ve daha iyi performans göstermelerini sağlar. Elektronik teknisyenleri, müşterilerin getirdiği cihazların bakımını yaparlar. Bu bakım işlemleri, cihazın içindeki tozları temizlemek, parçaları yağlamak ve gerekli güncellemeleri yapmak gibi işlemler olabilir.

Elektronik cihazların bazı parçaları arızalandığında, tamir edilmesi mümkün olmayabilir. Bu durumlarda, elektronik teknisyenleri arızalı parçayı değiştirirler. Bu işlem için, arızalı parçanın yerine uygun bir parça bulunması ve değiştirilmesi gerekir. Elektronik teknisyenleri, genellikle elektronik cihazların tamiri ve bakımı için özel bir iş yeri veya atölye kullanırlar. Ayrıca, bazı teknisyenler, elektronik cihazların tamiri için müşterilerin evlerine veya iş yerlerine giderler. Elektronik teknisyenleri, lise mezunu olmalarına rağmen, elektronik cihazların tamiri konusunda uzmanlaşmışlardır. Bu nedenle, elektronik teknisyenleri, elektronik cihazların tamiri konusunda uzmanlaşmış bir teknik okulda eğitim almış olabilirler.

Kaynak: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00007557922&isyeriTuru=Kamu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.