Sonunda Beklenen An Geldi! Orman Genel Müdürlüğü 124 Memur Alımı Başladı

Sonunda Beklenen An Geldi! Orman Genel Müdürlüğü 124 Memur Alımı Başladı

Orman Genel Müdürlüğü OGM bünyesinde 7 farklı branşta toplam 124 sözleşmeli memur pozisyonu için başvuru süreci başladı. Kamu memuru alımına ilişkin başvuru süreci ve gerekli tüm şartlar bu makalede yer almaktadır. Detaylar haberimizde…

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde KPSS puanı esas alınarak ve mülakat yapılmadan gerçekleştirilecek olan 4/B sözleşmeli 124 personel alımı için online başvurular açıldı. Alım yapılacak pozisyonlar arasında Avukat, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli (Şoför), Mühendis, Tekniker, Uçak Bakımı, Büro Personeli (Grafiker) bulunmakta. İlgili detaylar ve süreç hakkında geniş bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

OGM 124 Memur Alımı Başvuru Şartları

Başvuru yapacak adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda belirtilen niteliklere sahip olmaları ve 2022 yılı KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türlerinden herhangi birinde minimum 70 puan almış olmaları şartı koşulmuştur.

ogm-sozlesmeli-memur-alimi-basvuru-kriterleri.jpg

OGM Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Kriterleri

Avukat pozisyonu için adayların, Hukuk Fakültelerinin Hukuk Programından mezun olmaları gerekmekte.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için ise adayların lise mezunu olmaları, Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına (ister silahlı ister silahsız fark etmez) sahip olmaları, boyunun 170 cm altında olmaması, 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını aşmamış olmaları şartları aranmakta.

Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvurabilmek için adayların lise mezunu olmaları şart. En az C sınıfı ehliyete sahip olmaları, yeni tip C sınıfı ehliyet sahibi olmaları, Psikoteknik Değerlendirme Belgesine ve SRC3 veya SRC4 belgelerine sahip olmalılar. Bu pozisyon için yalnızca erkek adaylar kabul edilmekte.

Mühendis pozisyonu için ise adayların mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olmaları şarttır.

Uçak Bakımı Teknikeri pozisyonuna başvuracak adayların ise Uçak Elektriği, Uçak Elektroniği, Uçak Gövdesi, Uçak Motoru, Uçak Teknolojisi, Uçak Elektrik ve Elektroniği, Uçak Gövde Bakımı gibi önlisans programlarından mezun olmaları şartı koyulmuştur.

Büro Personeli (Grafiker) pozisyonu için ise adayların Grafik, Grafik Tasarımı, Grafik-Grafik Tasarımı, Grafik ve Reklamcılık, Açıkhava Reklam Ürünleri ve Serigrafi gibi önlisans programlarından mezun olmaları şartı vardır.

ogm-124-memur-alimi-basvurulari-ne-zaman.jpg

OGM 124 Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman?

Orman Genel Müdürlüğü’nde 4/B sözleşmeli olarak istihdam edilecek 124 memur için başvurular 16-26 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Orman Genel Müdürlüğü’nün Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım portalı aracılığıyla online olarak tamamlayabilirler.

OGM memur alımı için başvuru kılavuzu: https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2024/04/20240406-4-9.pdf

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.