Üniversite ve Hastane Sınavsız KPSS Taban Puan Yok 51 Devlet Memur Alımı

Üniversite ve Hastane Sınavsız KPSS Taban Puan Yok 51 Devlet Memur Alımı

Necmettin Erbakan Üniversitesi ve hastanesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda KPSS taban puan olmadan 81 şehir başvuru ile en az lise mezunu farklı unvanlarda 51 Devlet Memuru alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Necmettin Erbakan Üniversitesi, Meram Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu ikamet şartsız KPSS taban puan yok 6 unvanda 51 Devlet Memuru alınacaktır.

Hangi unvanda kaç personel alınmaktadır

3 Güvenlik Görevlisi, 19 Temizlik, Basit Bakım, Isıtma, Şoförlük Hizmetleri Personeli, 2 Bulaşıkçı, 15 Hemşire, 2 Teknisyen, 8 Diğer Sağlık Personeli ve 2 Destek Personeli alınacaktır.

Personel alımı için başvuru süresi ve başvuru şekli

Adaylar başvurularını 11 Mayıs 2022 tarihine kadar Kurum internet adresi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Personel alımında aranan ortak başvuru şartları

Türk vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve ilgili puan türlerinden puan almış olmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için Önlisans mezunu olmak, Özel Güvenlik Sertifikasına sahip olmak, Erkek olmak, 170 cm’den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10’dan fazla, 10’dan az olmamak.

Temizlik, Basit Bakım, Isıtma, Şoförlük Hizmetleri Personeli alımında 7 personel için Lise mezunu olmak, 6 personel için Önlisans mezunu olmak, 6 personel için Lisans mezunu olmak.

Bulaşıkçı alımı için Lise mezunu olmak ve Hijyen sertifikasına sahip olmak.

Hemşire alımı için Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak.

Diğer Sağlık Personeli alımı için 1 personel için Psikoloji bölümü lisans mezunu olmak, 3. basamak hastanelerde alanında en az 3 yıl çalışmış olmak, 7 personel için ilgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak.

Teknisyen alımı için Liselerin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanından mezun olmak, Alanında en az 3 yıl çalışmış olmak.

Destek Personeli alımı için Önlisans mezunu olmak, Fakülte diş protez laboratuvarında temizlik yapmak üzere; Lazer sinter, Dental CNC makinesi, Dental tarayıcı cihazlarının bakım ve temizlik eğitimi sertifikasına sahip olmak, Diş protez laboratuvarlarında veya sterilizasyon alanında en az 2 yıl çalışma deneyimi olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.