Yargıtay KPSS ve İkamet Şartsız 81 İl Başvuru Devlet Memuru Alımı

Yargıtay KPSS ve İkamet Şartsız 81 İl Başvuru Devlet Memuru Alımı

Yargıtay Başkanlığı tarafından kamu ilan resmi web sitesinde yayınlanan ilanda 81 ilden başvuru ile ikamet şartı olmadan devlet memuru alımı yapılacağı açıklanmıştır. Personel alımında adaylar için KPSS şartı yoktur.

Kamu ilan resmi internet sayfasında yayınlanan ilana göre Yargıtay Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 7 sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır. İkamet ve KPSS şartı bulunmayan personel alımında dair tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Yargıtay Başkanlığı personel alımında başvuru şekli ve zamanı.

Adaylar başvurularını 28 Kasım – 5 Aralık 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Yargıtay Başkanlığı hangi unvanda kaç personel almaktadır.

1 Ağ Uzmanı, 1 Veritabanı Yöneticisi, 1 Devops Uzmanı, 1 Web Yazılım Uzmanı, 2 Kıdemli Yazılım Uzmanı ve 1 Kıdemli Ağ ve Sitem Uzmanı alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir.

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak, İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, Ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların KPSS puanı (70) olarak, YDS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların YDS puanı(0) olarak kabul edilecektir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.