Özel Hastane Sünnet Ücretleri Ne Kadar? (En Güncel Fiyat Listesi) 2024

Özel Hastane Sünnet Ücretleri Ne Kadar? (En Güncel Fiyat Listesi) 2024

Sünnet, hem dinen hem de kültürel olarak geçmişten günümüze kadar süregelen ritüeller arasında yerini almış bir uygulamadır.

Geçmişten günümüze kadar sünnet geleneğinin farklı yöntemleri bulunsa da son dönemlerde özel hastaneler de dahil olmak üzere sünnet mesleğini yerine getiren birçok farklı kurum bulunuyor. Ancak 2024 özel hastane sünnet ücretleri son dönemlerde en azla merak edilen soruların başında geliyor. Özel hastaneler ve devlet hastaneleri sünnet işlemlerini özel sağlık sigortaları ya da SGK kapsamına göre gerçekleştirmektedir.

Devlet Hastanesi Sünnet Yapıyor Mı?

Türkiye’de bulunan devlet hastanelerinde çocukluk dönemine girenlerin sünnet işlemleri devlet hastaneleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Devlet hastanesinde sünnet işlemleri çocuğun sağlık durumlarının ve operasyon gereklilikleri göz önünde bulundurularak deneyimli sağlık personelleri tarafından yapılmaktadır.

Devlet hastanelerinde çocuklarını sünnet ettirmek isteyenlerin ilk dikkat ettiği işlem doğru ve temiz koşullar altında yapılmasıdır. Bu nedenle belirli şartların karşılanmasıyla gerçekleştirilen bu işlemleri genellikle çocuk cerrahisi alanında faaliyet gösteren doktorlar tarafından profesyonel işlemler gerçekleştirilerek yapılır.

Devlet Hastanesi Sünnet Ücretleri Ne Kadar?

Devlet hastanesi sünnet ücretleri, Sosyal Güvenlik kurumu tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilmesi sebebiyle ücretsiz olarak sünnetler yapılmaktadır. Ancak bu noktada işlem sırasında kullanılan malzemeler ya da ek hizmetler sebebiyle istisnai durumlarda cüzi miktarlarda ücret talep edilme durumları ortaya çıkabilir. Ortaya çıkabilen bu ücret sunulan hizmetin kapsamına göre ve hastaneye göre değişiklik göstermesi sebebiyle net bir fiyat söylemek yanlış olacaktır.

Özel Hastane Sünnet Yapıyor Mu?

Geçmişten günümüze kadar farklı alanlarda sünnet hizmeti sunulurken son dönemlerde özellikle özel hastaneler tarafından gerçekleştirilen sünnet hizmetleri herkes tarafından yoğun ilgi görmektedir. Özel hastaneler tarafından sunulan hizmetlere ek olarak ailelerin sünnet işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla çocukların psikolojik ve fiziksel rahatlığın maksimum seviyede tutmasına olanak tanıması amacıyla tercih eder. Alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen bu sünnet işlemleri, son teknolojik tıbbi cihazlar ve tıbbi koşulların sağlanmasıyla birlikte ailelerin tercihlerine göre de değişiklik göstermektedir.

Özel Hastane Sünnet Ücretleri

2024 özel hastane sünnet ücretleri, hastanenin bulunduğu yer, hastanenin hastaya sağlamış olduğu hizmet kalitesi ve sünnet işlemi esnasında kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterdiği gibi, sünneti gerçekleştiren doktora kadar farklılıklar göstermektedir. Buna göre özel hastanelerde sünnet yaptırmak isteyenler için net bir fiyat olmayacağının bilinmesi ve işlemin türüne ve hastanenin sunulan hizmetine göre değişiklik göstermesinin bilinmesi gerekmektedir.

2024 özel hastane sünnet ücretleri farklı hastaneler ve sunduğu hizmetler baz alınarak hesaplandığında minimum 5,000 Türk lirası ile 17,000 Türk lirası arasında değişiklik göstermektedir. Buna ek olarak genel anestezi kullanılarak yapılan sünnet işlemlerinde bu ücretlerin daha fazla yükseleceğinin bilinmesi gerekmektedir.

Genel anlamda özel hastane sünnet ücretleri 10,000 Türk lirası bandında sunulan hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. Buna göre aileler tarafından güncel fiyat bilgisini alması ve sunulan hizmetleri değerlendirmeye alarak net fiyatları bulması daha doğru olacaktır. Öyle ki hizmet verilen illere göre fiyat farklılıkları da en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Özel hastaneler sünneti SGK kapsamında kapsıyor mu sorusunun cevabı da merak edilmektedir. SGK sadece devlet hastaneleri için geçerli olması sebebiyle özel hastanelerde sünnet işlemleri SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Özel Sağlık Sigortası Sünneti Karşılıyor Mu?

Özel sağlık sigortası, poliçelerin kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle sünnet işlemlerinin karşılanıp karşılanmayacağı bağlı olduğunuz poliçeye göre değişkenlik gösterse de sigorta şirketinin poliçe şartları ve sunulan teminatlara göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle bağlı olduğunuz poliçeye göre sünnet işlemlerinin teminat altında olup olmadığını sigorta şirketinden öğrenmek daha faydalı olacaktır.

Bazı özel sağlık sigorta poliçeleri, sünnet işlemleri sırasında bazı şartlar altında kapsayabilme durumları olduğu gibi farklı tür işlemler için ekstra hizmet olarak değerlendirme yapabiliyorlar. Özel sağlık sigortası olan bireylerin sünnet işlemlerinin kapsayıp kapsamadığını öğrenebilmelerinin en net yöntemi sigorta poliçelerini detaylı şekilde inceleyerek gerekmesi durumunda sigorta şirketleri ile irtibata geçerek öğrenmeleri gerekmektedir.

Özel sağlık sigortaları, sünnet gibi genel anlamda planlı olarak gerçekleştirilecek operasyonlar için ek ücret teminatı sunmaktadır. Sunulan bu teminatların poliçelerin genel kapsamına, seçilmiş olan paket türüne ve sigorta şirketleri tarafından sunulan şartlara göre değişiklik göstermektedir. Sigorta sahibi olan bireylerin sünnetin kapsayıp kapsamadığını görebilmesi için en net çözüm olarak poliçe detaylarını incelemesi ve ek olarak sigorta temsilcileriyle irtibata geçmesi gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.