"2024'te 31. POMEM 10 Bin Polis Alımı: KPSS, Yaş ve Diğer Şartlar Nelerdir?"

"2024'te 31. POMEM 10 Bin Polis Alımı: KPSS, Yaş ve Diğer Şartlar Nelerdir?"

Son Dakika! 31. POMEM 10 bin Polis alımı yapılacağı açıklandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada EGM 10 bin Polis alımı yapılacağını açıkladı.

31. POMEM 10 Bin Polis alımı başvuruları heyecanla beklenirken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Polis adaylarını heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.

10 bin polisi kadroya katılacak! Emniyet Genel Müdürlüğü'nün düzenleyeceği POMEM sınavları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Merakla beklenen 'EGM 10 bin polis alımı başvuru tarihleri' yoğun ilgi görüyor. İşte 31. Dönem POMEM sınavı ve 10 bin polis alımıyla ilgili merak edilenler...

31. DÖNEM POMEM BRANŞ DAĞILIMI

31. dönem POMEM alımı merkez teşkilatına branş dağılımları:

Emniyet Müdürü 10
Başmüfettiş 90
Polis Memuru 500
Taşra Teşkilatına 9 Bin 500
Moral Eğitim Merkezi Müdür 1
Moral Eğitim Merkezi M. Y. 1

EGM 31. POMEM POLİS ALIM TARİHİ

31. Dönem POMEM başvurusu, başvuru tarihi ve başvuru şartları nelerdir? bununla ilgili tüm detaylar Emniyet Genel Müdürlüğünün resmi WEB sitesinde yayımlanması bekleniyor. Alımlar Nisan-Mayıs tarihleri arasında paylaşılacağı bekleniyor.

EGM POLİS ALIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Polis adayları, başvuruları için e-Devlet şifresiyle birlikte "http://www.pa.edu.tr" adresine giriş yaparak Aday Belirleme Ön Başvurularını gerçekleştirebilirler. Alıma ilişkin sınav takvimi ise "www.pa.edu.tr" internet sitesinden duyurulacaktır. Bu adımları ve Devletpersonelalımı.com'u takip ederek başvuru sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

31. DÖNEM POMEM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.
  • Askerliğini yapmış veya muaf olmak.
  • 31. dönem POMEM başvurusunda bulunacak adaylar için lisans, önlisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvuruda bulunabilecekler.
  • Sağlık ve fiziki anlamda yeterli olmak.

POMEM POLİS ADAYLARI KPSS ŞARTI NEDİR?

Polis Adayları, başvurularında KPSS şartı aranıyor. POMEM alımlarında 2022 ve 2023 KPSS puanlarının kullanılacağı dikkate alınarak, Ön Lisans için minimum 65 puan, Lisans için ise minimum 60 puan gereklidir.

POMEM POLİS EĞİTİM DETAYLARI

POMEM eğitim süreci, Polis Meslek Eğitim Merkezleri'nde (POMEM) aday polis memurlarının yetiştirilmesi ve eğitim süreçlerini içerir. Bu süreç genellikle yaklaşık 8-12 ay arasında sürer.

  • Teorik Dersler.
  • Fiziksel Eğitim.
  • Meslek İçi Eğitim.
  • Uygulamalı Tatbikatları.

Adaylar, yasal mevzuat, polislik mesleği ile ilgili temel bilgiler, silah ve taktik eğitimler gibi çeşitli konularda eğitim alır. Eğitim süreci, adayların mesleki bilgi ve becerilerini geliştirerek, etkili bir şekilde polislik görevlerini yerine getirebilmelerini sağlamaları amaçlanır. Ayrıca, etik değerler, insan hakları, toplumsal duyarlılık gibi konular da eğitim programının önemli bir parçasını oluşturur.

POLİS OLMAK İÇİN YAŞ ŞARTI NEDİR?

Polis olmak için yaş sınırı alınmaktadır. 18 yaşını doldurduktan sonra yapılan yaş düzeltmelerinde, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihine kadar 30 yaşından gün almamış olmak koşuluyla başvuru yapılabilir. Örneğin, 30. Dönem POMEM Giriş Sınavı için son müracaat tarihi 19 NİSAN 2024 olan adaylar, 01 ARALIK 1993 tarihi ve sonrasında doğmuş olması gerekmektedir.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.