3 Kuruma 8 Devlet Personel Alımı Başvuru Şartları ve Kontenjanlar

3 Kuruma 8 Devlet Personel Alımı Başvuru Şartları ve Kontenjanlar

3 Kamu Kurumu tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlarda KPSS 55 puanla ikamet şartı olmadan toplam 8 personel alımı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlara göre Tokat ili Sulusaray Belediyesi ve Konya ili Derebucak Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 55 puanla ikamet şartı olmadan 3 İtfaiye Eri ve 5 Zabıta Memuru alınacaktır. Personel alımında başvuru şartları nelerdir. Detaylar haberimizde.

Tokat ili Sulusaray Belediyesi personel alımı başvuru süreci

Adaylar başvurularını 9 – 11 Şubat 2022 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No:81/1 Sulusaray/Tokat adresine şahsen yapacaklardır.

itfaiye-ve-zabita.jpg

Adaylarda aranan ortak başvuru şartları

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

Zabıta Memuru kadrosuna müracaat nitelikleri (3 kişi)

İlgili bölüm Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak.

İtfaiye Eri alımında aranan başvuru şartları nelerdir (3 kişi)

Erkek olmak, Önlisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Konya Derebucak Belediyesi personel alımı başvuru şekli ve zamanı

Adaylar başvurularını 7 – 9 Şubat 2022 tarihleri arasında Yeni Mahalle Ericek Caddesi No:1 Derebucak/Konya adresine şahsen yapacaklardır.

Zabıta Memuru alımında aranan nitelikler (2 kişi)

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Rekreasyon bölümü veya Spor Yöneticiliği Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 55 puan almış olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak, Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.