75 Devlet Memuru Alımı Gerçekleştirilecek Büyükşehir Belediyesine

75 Devlet Memuru Alımı Gerçekleştirilecek Büyükşehir Belediyesine

Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü Duyurdu. Diyarbakır Belediye Başkanlığı 75 Zabıta Memuru Alımı Gerçekleştirecektir. Son Başvuru 28 Ocak 2022.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 75 kadroya zabıta memuru alımı gerçekleştirecektir. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı 75 kadroya kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği 75 kadrolu zabıta memuru alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı 2021

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı için mezun olunması gereken bölümler Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta) veya Yerel Yönetimler Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor. KPSSP93 puan türünden en az 70 ve üzeri almak gerekiyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Devlet Memuru Alımı Başvuru Tarihleri

Adaylar başvurularını 24 Ocak ile 28 Ocak 2022 tarihleri arasında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına ŞAHSEN başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
zabita-memuru-75-personel-alimi.jpg

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Uygulama ve Sözlü Sınava girmek isteyen adaylar, https://www.diyarbakir.bel.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yaparak imzalı Başvuru Formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte, Belediyemiz sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümünü yapmak üzere Elazığ Yolu Yenişehir Mahallesi Yenişehir/Diyarbakır adresinde bulunan Ali Emiri Toplantı Salonuna (Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasının Arkası) ŞAHSEN müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Diyarbakır İş İlanları Zabıta Memuru Alımı Başvuru Şartları Neler?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartlara ve zabıta memuru alımlarında yer alan özel hususlara haiz olmak,
  • Boy ve kilo itibarıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak,
  • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,
  • En az (B) sürücü belgesine sahip olmak,
  • KPSS (B) puan türünde en az 70 puan almış olmak.

Resmi Başvuru Kılavuz Adresi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.