Adana Üniversitesi KPSS 60 Puan 38 Devlet Memur Alımı Devam Ediyor

Adana Üniversitesi KPSS 60 Puan 38 Devlet Memur Alımı Devam Ediyor

Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az lise KPSS 60 puanla sınavsız 38 personel alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Adana Alparslan Türkeş Üniversitesinde istihdam edilmek üzere 8 unvanda en az lise mezunu 38 personel alımında başvurular devam ediyor. Detaylar haberimizde yer almaktadır.

personel-2-002.jpg

Alparslan Türkeş Üniversitesi başvuru son günü ve başvuru şekli

Başvurular 22 Mart 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını Personel Daire Başkanlığına şahsen veya Balcalı Mah. Çatalan Cad. No:201/1 01250 Sarıçam/Adana adresine posta yoluyla yapacaklardır.

Hangi unvanda kaç personel alınıyor

5 Büro Personeli, 8 Destek Personeli, 2 Hemşire, 10 Güvenlik Görevlisi, 5 Tekniker, 6 Teknisyen, 1 Psikolog ve 1 Sosyal Çalışmacı alınacaktır.

Personel alımında aranan ortak başvuru şartları nelerdir

2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak, Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Büro Personeli alımı için İlgili bölümlerinden Önlisans mezunu olmak.

Destek Personeli alımı için Lise mezunu olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, 35 yaşını aşmamış olmak, 5 personel için Erkek olmak.

Hemşire alımı için Hemşirelik bölümü Lisans mezunu olmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için İlgili bölüm Önlisans mezunu olmak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik hastalığı bulunmamak, Erkek olmak, Boyu 170 cm den kısa olmamak, 35 yaşını aşmamış olmak.

Tekniker alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 35 yaşını aşmamış olmak.

Teknisyen alımı için İlgili bölümlerden Lise mezunu olmak, Alanında en az 2 yıl deneyimli olmak, 35 yaşını aşmamış olmak.

Psikolog alımı için Psikoloji bölümü lisans mezunu olmak.

Sosyal Çalışmacı alımı için Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar bölümlerinden lisans mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.