AFAD KPSS Yok 25 Bin Lira Maaşla 10 Devlet Personel Alımı Başlıyor

AFAD KPSS Yok 25 Bin Lira Maaşla 10 Devlet Personel Alımı Başlıyor

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda ülke geneli başvuru ile KPSS şartı yok ortalama 25 bin lira maaşla 10 Devlet Personel alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bünyesinde görevlendirilmek üzere ikamet ve KPSS şartı olmadan 25 bin lira maaşla 10 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımında başvurular pazartesi başlıyor. Şartlar ve kontenjanlar haberimizde.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı personel alımında başvuru süresi ve şartları

Başvurular 18 Nisan 2022 tarihinde başlayacak ve 27 Nisan 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı işe alım kariyer kapısı üzerinden çevrimiçi olarak yapacaklardır.

AFAD personel alımında kontenjan ve sayılar

3 Kıdemli Uzman Yazılımcı, 1 Kıdemli Sistem Uzmanı, 1 Uzman Network Yöneticisi, 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı, 1 İş Zekâsı Uzmanı, 1 Uzman Veritabanı Yöneticisi, 1 JAVA Yazılım Geliştirme Uzmanı ve 1 PHP Yazılım Geliştirme Uzmanı alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan nitelikler

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

KPSS P3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS P3 puanı 70 (yetmiş), yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir.

Kılavuzda yer alan diğer özel nitelikleri taşımak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.