Aile Bakanlığı En Az Lise KPSS Yok 25 İlde Sözleşmeli Personel Alımı

Aile Bakanlığı En Az Lise KPSS Yok 25 İlde Sözleşmeli Personel Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Kamu ilan resmi internet sitesinde personel alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanda 25 ilde görev yapmak üzere KPSS ve ikamet şartsız 25 personel alınacağı açıklandı.

Kamu ilan resmi web sayfasında yayınlanan ilana göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde 25 ilde istihdam edilmek üzere 25 personel alınacaktır. Personel alımında ikamet ve KPSS şartı yoktur. Adayların en az Lise mezunu olmaları gerekmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı için başvuru şekli ve zamanı.

Adaylar başvurularını 3 – 21 Ekim 2022 tarihleri arasında e-devlet üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

İşaret Dili Tercümanı alımı için adaylarda aranan nitelikler nelerdir.

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak, Son müracaat tarihi itibariyle en az Lise mezunu olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak, 65 yaşını bitirmemiş olmak, Son müracaat tarihi itibariyle Türk İşaret Dili Sisteminin Oluşturulması ve Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esasların Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik kapsamında alınmış işaret dili tercümanlığı yapacak seviyede işaret dili bildiğini gösterir belge veya sertifika sahibi olmak. Türk İşaret Dili Yeterlilik sınavından (TİDYES) en az 60 ve üzeri puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.