Devlet Tiyatroları En Az Lise KPSS yok 53 Personel Alımı Başvuru Ekranı

Devlet Tiyatroları En Az Lise KPSS yok 53 Personel Alımı Başvuru Ekranı

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilanda KPSS şartsız en az lise mezunu 53 personel alınacağı açıklanmıştı.

Kamu ilan resmi web sayfasında yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu 15 unvanda KPSS şartsız 10 il ve merkez kadroda 53 personel alımında başvuru ekranı açıldı.

personel-2-004.jpg

Devlet Tiyatroları personel alımında başvuru süreci nasıl işleyecek

Başvurular 21 Mart 2022 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak nitelikler

18 yaşını doldurmuş olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Tiyatro Sanatı ile ilgili konularda genel kültüre sahip olmak, Yapılacak mülakat sınavında başarılı olmak.

Devlet Tiyatroları kadro ve sayı dağılımı

2 Büro Personeli, 1 Grafiker, 1 Programcı, 1 Web Tasarımcı, 2 Dramaturg, 14 Sahne Amiri, 3 Konduvit, 1 Suflör-Suflöz, 9 Sahne Işıkçısı, 8 Sahne Makinisti, 4 Sahn e Mekanikçisi, 3 Sahne Terzisi, 2 Aksesuarcı, 2 Kuru Temizlemeci alınacaktır.

Büro Personeli alımı için Lisans mezunu olmak.

Grafiker kadrosu için Grafik Tasarım bölümünden Lisans mezunu olmak, İlgili programlarını kullanabilmek, Tasarım hazırlama planlama ve baskı sürecini takip edebilmek, Tercihen alanında en az 2 yıl deneyimli olmak.

Programcı, Web Tasarımcı, Dramaturg kadroları için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Konduvit kadrosu için Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümünden mezun olmak, Sahne ışık ve ses ekipmanları hakkında teorik ve uygulama bilgisine sahip olmak.

Suflör-Suflöz kadrosu için Lisans mezunu olmak, MEB onaylı diksiyon, oyunculuk, seslendirme ve benzeri sertifikalarından en az birisine sahip olmak.

Sahne Işıkçısı kadrosu için Yüksekokulların ilgili bölümünden mezun olmak, Tercihen sahne ışık ekipmanları hakkında uygulama bilgisine sahip olmak.

Sahne Makinisti kadrosu için Mesleki ve Teknik Liselerinin veya Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümünden mezun olmak, Görevini devamlı yapmasına engel bir hastalığı bulunmamak.

Sahne Mekanikçisi ve Kadın Terzi kadroları için Mesleki ve Teknik Liselerinin veya Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olmak, Tercihen deneyimli olmak.

Aksesuarcı kadrosu için Mesleki ve Teknik Liselerinin veya Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümünden mezunu olmak, Fiziki yapıları sağlam, ağır yük kaldırabilme engeli ve görevini devamlı yapmasına engel bir hastalığı bulunmamak.

Kuru Temizlemeci kadrosu için En az Lise mezunu olmak, Meslek Eğitim Merkezlerinden alınan ustalık veya kalfalık belgelerinden en az birine sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.