Dicle Üniversitesi Sınavsız KPSS 50 Puan En Az Lise 194 Personel Alımı

Dicle Üniversitesi Sınavsız KPSS 50 Puan En Az Lise 194 Personel Alımı

Dicle Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda 81 il başvuru ile en az lise mezunu KPSS 50 puan 194 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Adaylar için başvuru şartları ve detaylar haberimizdedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Dicle Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere mülakatsız farklı unvanlarda 194 personel alınacaktır. Alınacak personeller için en az lise mezunu olmak ve KPSS 50 puan almış olmak şartı vardır.

Dicle Üniversitesi personel alımı için başvuru süresi ve şekli.

Adaylar başvurularını 3 Nisan 2023 tarihine kadar kurum internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Dicle Üniversitesi personel alımında kadro ve sayı dağılımı.

72 Hemşire, 1 Ebe, 2 Biyolog, 13 Sağlık Teknikeri, 1 Diyetisyen, 1 Laborant, 3 Diğer Sağlık Personeli, 53 Destek Personeli, 2 Şoför, 6 Teknisyen ve 40 Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

Dicle Üniversitesi personel alımı için aranan ortak başvuru şartları nelerdir.

657 Sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak, Vardiyalı çalışmaya uygun olmak.

Hemşire alımı için 2 personel için Liselerin Hemşirelik alanından, 70 personel için Hemşirelik Lisans mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak, 70 personel için 30 yaşını doldurmamış olmak

Ebe kadrosu için Ebelik Lisans programından mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak.

Biyolog kadrosu için İlgili bölüm Lisans mezunu olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak.

Sağlık Teknikeri, Laborant kadroları için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak.

Diyetisyen kadrosu için İlgili bölüm Lisans mezunu olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak.

Diğer Sağlık Personeli kadrosunda 2 personel için Önlisans, 1 personel için Lisans mezunu olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak.

Destek Personeli kadrosu için Lise mezunu olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, MEB onaylı hijyen belgesine sahip olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak.

Şoför kadrosu için Lise mezunu olmak, E veya D sınıfı ehliyete sahip olmak, SRC2, SRC3 ve İlk Yardım Sertifikası ve İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikasına sahip olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 50 puan almış olmak.

Teknisyen kadrosu için Liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 50 puan almış olmak.

Güvenlik görevlisi alımında 5 kişi için Lise, 20 kişi için İlgili bölümlerden Önlisans ve 10 kişi için Lisans mezunu olmak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkek olmak, 175 cm’den kısa olmamak ve boy ile kilo arasındaki farkın 15'ten fazla 13'ten az olmaması, 30 yaşını doldurmamış olmak, 2022 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.