Dışişleri Bakanlığı KKPSS Şartsız En Az Lise Mezun Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı KKPSS Şartsız En Az Lise Mezun Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı Kamu ilan sayfasında yayımlanan ilanlarda KPSS ve ikamet şartı olmadan en az lise mezunu 4 personel alınacağı açıklanmıştır.

Kamu ilan resmi web sayfasında yayımlanan ilanlara göre Dışişleri Bakanlığı Oslo Büyükelçiliğine, Liyon ve Rotterdam Başkonsolosluklarında görevlendirilmek üzere KPSS ve ikamet şartsız en az lise mezunu 4 sekreter alınacaktır.

Sekreter alımında aranan ortak başvuru şartları

Türk vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Erkekler adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Bilgisayar kullanabilmek.

sekreter.jpg

Liyon Başkonsolosluğu başvuru zamanı ve şekli

Adaylar başvurularını 18 Mart 2022 tarihi 23:59’a kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Sekreter kadrosuna başvuru şartları (2 kişi)

41 yaşından gün almamış olmak, Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek.

Başvuru kılavuzu.

Rotterdam Başkonsolosluğu başvuru şekli ve süresi

Adaylar başvurularını 14 Mart 2022 tarihi 23:59’a kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Sekreter alımı için aranan şartlar (1 kişi)

46 yaşından gün almamış olmak, Çok iyi derecede Hollandaca ve Türkçe bilmek (Ayrıca İngilizce bilmek tercih sebebidir), Bilgisayar kullanabilmek.

Başvuru kılavuzu.

Oslo Büyükelçiliği başvuru şekli ve süresi

Adaylar başvurularını 17 Mart 2022 tarihi 23:59’a kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Sekreter alımı için aranan şartlar (1 kişi)

41 yaşından gün almamış olmak, Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek (Ayrıca Norveççe bilmek tercih sebebidir), Bilgisayar kullanabilmek.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.