Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Sınavsız 65 Devlet Memuru Alımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Sınavsız 65 Devlet Memuru Alımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az lise mezunu 81 il başvuru ile ikamet şartsız KPSS puan sıralaması ile 4 unvanda toplamda 65 Devlet Personeli alınacağı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere ikamet şartı olmadan 81 şehir başvuru ile en az lise mezunu 4 unvanda toplam 65 Devlet Personeli alınacaktır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı personel alımında başvuru şekli ve zamanı

Adaylar başvurularını 9 - 20 Mayıs 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı hangi unvanda kaç personel alıyor
10 Güvenlik Görevlisi, 30 Destek Personeli, 5 Teknisyen ve 20 Büro Görevlisi alınacaktır.

Personel alımında aranan ortak başvuru nitelikleri

657 sayılı kanunun 48’inci maddesinin ilgili alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.

Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışmıyor olmak.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak.

2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için Önlisans mezunu olmak, Erkek olmak, 18 – 30 yaş arasında olmak, 5188 sayılı Kanunun 10’uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak, 170 cm’den kısa olmamak ve boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15’ten fazla, 15’ten az olmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak.

Destek Personeli (Temizlik) alımı için Lise mezunu olmak, 18 – 30 yaş arasında olmak, Açık, kapalı alanda ve yüksekte temizlik hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak.

Şoför alımında 5 kişi Otobüs kaptanlığı, Otobüs Şoförlüğü veya Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 5 kişi için Lise mezunu olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, Eski tip E yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Psikoteknik belgesine sahip olmak, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmamak.

Teknisyen alımı için Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler ve Anadolu Teknik Liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak, 18 – 30 yaş arasında olmak.

Büro Personeli alımında 12 kişi için İlgili bölümlerden Lisans, 8 kişi için Önlisans mezunu olmak, 18 – 30 yaş arasında olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.