İçişleri Ortalama 40 Bin TL Maaş Devlet Personel Alımı Başlıyor

İçişleri Ortalama 40 Bin TL Maaş Devlet Personel Alımı Başlıyor

İçişleri Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda 15 unvanda ortalama 40 bin lira maaşla 22 personel alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS şartsız ortalama 40 bin lira maaşla 15 personel alımı için başvuru başlıyor. Tüm detaylar haberimizde.

İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü personel alımı için başvuru süreci

Adaylar başvurularını 1 – 7 Şubat 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden yapacaklardır.

bilisim-2.jpg

Alınacak personellerin unvan ve sayıları

1 Yazılım Mimarı, 1 Sistem Mimarı, 1 Kıdemli Ağ Yöneticisi, 1 Kıdemli .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Veri Aktarım Uzmanı, 1 Kıdemli Mobil Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Ağ Uzmanı, 2 Kıdemli Sistem Uzmanı (Kategori A ve B), 4 .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, 4 Java Uygulama Geliştirme Uzmanı, 1 Veri Tabanı Uzmanı, 1 Entegrasyon Geliştirme Uzmanı, 1 İş Analisti ve 1 Mobil Yazılım Geliştirme Uzmanı.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları

  • 657 sayılı kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden Lisans mezunu olmak.
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.
  • Kılavuzda belirtilen özel nitelikleri taşımak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.