Kültür Bakanlığı KPSS 55 137 Güvenlik Çocuk Gelişimci Alımı Devam Ediyor

Kültür Bakanlığı KPSS 55 137 Güvenlik Çocuk Gelişimci Alımı Devam Ediyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kamu İlan resmi internet sayfasında yayımlanan ilana göre KPSS 55 puanla en az lise mezunu 3 unvanda ikamet şartsız 137 Devlet Memuru alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Kamu İlan resmi web sitesinde yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 3 unvanda KPSS 55 puanla en az lise mezunu ikamet şartı olmadan 137 Devlet Memuru alımı için başvurular başladı. Şartlar ve kontenjanlar haberimizde.

Kültür Bakanlığı personel alımında başvuru süresi ve başvuru şekli

Başvurular 25 Nisan 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı işe alım kariyer sayfası üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Personel alımında adaylarda hangi ortak nitelikler aranıyor

657 sayılı kanunun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Türk vatandaşı olmak.

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak.

Avukat kadrosu için (6 kişi) Hukuk Fakültesi Lisans mezunu olmak, 2020 KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Avukatlık ruhsatına sahip olmak.

Çocuk Gelişimci kadrosu için (4 kişi) İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2020 KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Güvenlik Görevlisi kadrosu için (127 kişi) 92 kişi için Önlisans, 35 kişi için Lise mezunu olmak, Erkek olmak (15 kişi için kadın olmak), 2020 KPSS sınavından KPSSP93/KPSS94 puan türünden en az 55 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak, Erkek adaylar için boyunun 170 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmamak, Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.