Kültür ve Turizm Bakanlığı 10 Devlet Memuru Alımı Yüksek Maaş KPSS Yok!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 10 Devlet Memuru Alımı Yüksek Maaş KPSS Yok!

Resmi Gazete de Yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı 10 Uzman Yardımcısı Alımı Gerçekleştirecek. Adaylardan KPSS Puanı İstenmeyecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı gerçekleştireceğini Resmi Gazetede Yayımlanan personel alımı ilanı ile duyurdu. Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları başkanlığı 10 Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecektir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı

Bakanlık 10 Uzman Yardımcısı Alımı için adaylar ; eleme sınavı, yazılı sınav ve sözlü sınavlarında başarılı olmaları gerekmektedir. Adaylardan KPSS sınav Şartı Aranmamaktadır.

Bakanlık Uzman Yardımcısı Alımı Sınavına Başvuru Tarihleri

Kütür Bakanlığı Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı 10 uzman yardımcısı alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 20 -31 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir.

kultur-bakanligi.jpg

Uzman Yardımcısı Alımı Sınavına Başvuru Nasıl Gerçekleştirilecek?

Belirtilen tarihlerde e-Devlet Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden çevrim içi yapılabilecektir, 20.12.2021 Pazartesi saat 09.00’da başlayacak ve 31.12.2021 Cuma saat 18.00’de sona erecektir.

Kültür Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. mad. şartlarını taşımak,
  • 2022 Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1987 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak),
  • Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Ekonometri, Ekonomi, Finans, Gazetecilik, Halkla İlişkiler, İktisat, İlahiyat, İletişim, İnsan Kaynakları
    Yönetimi, İstatistik, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Psikoloji, Reklamcılık, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası
    İlişkiler, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Türkoloji, Uluslararası İlişkiler bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak.
  • Resmi Başvuru Kılavuzunda belirtilen özel şartları taşımak.

Resmi Kılavuz Adresi.

Resmi Başvuru Ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.