MEB En Az Lise KPSS Taban Puan Yok 1651 Personel Alımı Şartlar/Unvanlar

MEB En Az Lise KPSS Taban Puan Yok 1651 Personel Alımı Şartlar/Unvanlar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda en az lise mezunu KPSS taban puan yok toplamda 1651 personel alınacağı açıklanmıştı.

Kamu ilan sayfasında yayımlanan ilana göre Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere en az lise mezunu KPSS taban puan şartsız 1651 personel alınacaktır. Başvuru şartları ve kontenjanlar haberimizde.

personel-2-002.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımında başvuru süreci nasıl işleyecek

Başvurular 21 Mart – 1 Nisan 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden çevrimiçi olarak yapacaklardır.

Personel alımında genel başvuru şartları

2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve puan almış olmak, 657 sayılı kanunun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak, Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak, Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmamak.

Fizyoterapist kadrosu için İlgili bölüm lisans mezunu olmak.

Aşçı ve Aşçı Yardımcısı kadrosunda

Lisans mezunları için; Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak.

Önlisans mezunları için; Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak.

Lise mezunları için; Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak. (Servis, pastacılık, bar, host ve hosteslik vb. bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılacak; hizmet sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.)

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.