Merkez Bankası 25  Personel Alımı Başvuruları Başladı

Merkez Bankası 25 Personel Alımı Başvuruları Başladı

TCMB İnsan Kaynakları 25 Araştırmacı Personel Alımı İlanı Yayımladı. Merkez Bankası Bünyesinde Görevlendirilmek Üzere Personel Alımı.

Merkez Bankası Personel Alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Yapılan personel alımı duyurusunda 25 Araştırmacı olarak görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacağı belirtildi.

TCMB Personel Alımı 2021

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Personel alımı Araştırmacı Kadrosunda görev alacak personelin Eğitim seviyesi yüksek, nitelikli insan kaynağının parçası olarak görev yapan, tecrübeli
ekonomistlerle çalışarak politika analizlerine kritik destek sağlamakta, kariyer yolunun ilerleyen aşamalarında
ise Yardımcı Ekonomist, Ekonomist ve Kıdemli Ekonomist olarak görev almaktadırlar.

TCMB Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Merkez Bankası Araştırmacı kadrosu için görev almak isteyen adaylar başvurularını 16 Kasım ile 13 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir.

tcmb-25-arastirmaci-alimi.jpg

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

TCMB Araştırmacı kadrosu için personel alımı kapsamında Genel Yetenek, Yazılı Meslek sınavı, Kişilik ve Yetkinlik Testleri, Vaka çalışması ve Komisyon mülakatı aşamalarında adaylar değerlendirilecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını Merkez Bankası internet sitesi insankaynaklari.tcmb.gov.tr istenilen belgelerin yüklenmesi suretiyle online yapılacaktır. Farklı yöntemlerle yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

TCMB Personel Alımı 2021 Başvuru Şartları

  • 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • Üniversitelerin En az dört yıllık eğitim veren iktisat, ekonometri, maliye, işletme, işletme mühendisliği, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği bölümlerinde lisans mezunu
  • İktisat, finans, finansal matematik, ekonometri alanlarında yüksek lisans mezunu olmak.
  • 01.01.2019 tarihinden sonra yapılan TCMB işe alımı mülakatında elenmemiş olmak.
  • 01.01.2018 tarihinden sonra yapılan; YDS veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 80 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 96 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) A veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.

Resmi Başvuru Kılavuzu.

Resmi Başvuru Ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.