Sosyal Güvenlik Kurumu Merkezi Atama 550 Personel Alımı! KPSS 2022/6

Sosyal Güvenlik Kurumu Merkezi Atama 550 Personel Alımı! KPSS 2022/6

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ÖSYM sitesinde yayımlanan duyuruda merkezi atama ile en az lise mezunu 550 personel alınacağı açıklanmıştır.

ÖSYM resmi web sayfasında yayımlanan duyuruya göre Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı unvanlarda en az lise mezunu 550 personel alınacaktır.

sgk.jpg

SGK personel alımında adaylar için başvuru süreci nasıl olacak

Adaylar başvurularını 24 Mart 2022 tarihi saat 23:59’a kadar ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Sosyal Güvenlik Kurumu hangi unvanda kaç personel alıyor

Lise mezunu olmak üzere 40 Güvenlik Görevlisi, 281 Temizlik Görevlisi, 65 Şoför, 20 Aşçı Yardımcısı, 45 Aşçı, 22 Basit Bakım, 3 Bulaşıkçı, 6 Dağıtıcı, 2 Garson, 2 Isıtma Teknisyeni, 16 Elektrik Teknisyeni, 3 Makine Teknisyeni, 1 Tesisat Teknisyeni.

Önlisans mezunu olmak üzere 2 4 Sekreter ve 40 Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları

657 sayılı kanunun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasının 1*, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7’nci bentlerindeki şartları taşımak, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların Ek-1 inci maddesindeki şartları taşımak, 2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve ilgili puan türünden puan almış olmak, Sağlık bakımından çalışmasına engel hali bulunmamak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Şoför kadrosu için B sınıfı sürücü belgesine, B, C, D, E sınıfı sürücü belgelerinden herhangi birine, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE sınıfı sürücü belgelerinden herhangi birine sahip olmak.

Güvenlik kadrosu için 18 yaşını doldurmuş olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak, Özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Lise mezunu unvan ve sayı tablosu.

Önlisans unvan ve sayı tablosu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum