Trabzon Üniversitesi Sınavsız 50 Kamu Personeli Alımı Başvuru Başladı

Trabzon Üniversitesi Sınavsız 50 Kamu Personeli Alımı Başvuru Başladı

Trabzon Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda en az lise mezunu olmak üzere KPSS 50 puanla sınavsız 50 personel alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Trabzon Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek üzere 9 unvanda 50 personel alımı için başvurular başladı. Personel alımında ikamet şartı ve sınav yoktur. Detaylar haberimizde.

Trabzon Üniversitesi ilanına başvuru ne zaman ve nasıl yapılacak

Başvurular 14 Şubat 2022 tarihine kadar Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır.

personel-2.jpg

Trabzon Üniversitesi hangi unvanda kaç kişi alıyor

1 Mühendis, 1 Programcı, 1 Tekniker, 1 Teknisyen, 1 Kütüphaneci, 8 Büro Görevlisi, 12 Güvenlik Görevlisi, 3 Destek Personeli (Isıtma) ve 22 Temizlik Görevlisi alınacaktır.

Mühendis alımı için İlgili bölümlerden lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Kılavuzda yer alan diğer nitelikleri taşımak.

Programcı alımı için İlgili bölümlerden lisans mezunu olup (Tercihen c# Asp.Net mvc mimarisinde programlama dilini bildiğini/geliştirdiğini belgelemek), YDS İngilizce D seviyesinde puan almış olmak, KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Tekniker alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Teknisyen alımı için Teknik ve Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinin birinden mezun olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Kütüphaneci alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Büro Personeli alımında 4 personel için ilgili bölümlerden Lisans, 4 personel için ilgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 35 yaşından gün almamış olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 55 puan almış olmak, Erkeklerde 170 cm Kadınlarda 165 cm boyundan kısa olmamak ve Beden kitle endeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak.

Destek Personeli (Isıtma) alımı için Lise mezunu olmak, MEB onaylı doğalgaz kalorifer ateşçiliği ve katı yakıtlı kalorifer ateşçiliği sertifikalarına (iki sertifikaya birden) sahip olmak, 35 yaşını aşmamış olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak.

Temizlik Görevlisi alımı için Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, 35 yaşını aşmamış olmak, Temizlik hizmetlerinde görev yapmaya engel herhangi bir hastalığı bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.