TÜİK 81 İl Başvuru KPSS Şartsız 14 Devlet Personel Alımı Başladı

TÜİK 81 İl Başvuru KPSS Şartsız 14 Devlet Personel Alımı Başladı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Kamu ilan resmi web sitesinde yayınlanan ilanda 81 şehir başvuru ile KPSS şartı yok yüksek maaşla 11 unvanda toplam 14 Devlet Personeli alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Kamu ilan resmi internet sayfasında yayınlanan ilana göre Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bünyesinde görevlendirilmek üzere ülke geneli başvuru ikamet şartsız yüksek maaşla KPSS şartı olmadan 11 unvanda 14 Devlet Personeli alımında başvurular başladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) başvuru süresi ve başvuru şekli

Başvurular kurum internet adresinde bulunan İş Talep Formunu doldurduktan sonra istenen belgeler ile birlikte en geç 1 Haziran 2022 günü mesai bitimine (18:00) kadar Devlet Mahallesi Necatibey Caddesi No:114 06420 Bakanlıklar Çankaya/ANKARA adresine elden veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla yapılacaktır.

TÜİK personel alımında unvan ve sayı dağılımı

2 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Devops Uzmanı, 1 Kıdemli Büyük Veri Uzmanı, 1 Kıdemli Siber Güvenlik Uzmanı, 1 Kıdemli Sistem Uzmanı, 1 Kıdemli Veri Bilimci, 1 Proje Yöneticisi, 3 Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 PostgreSQL Veri Tabanı Yöneticisi ve 1 Sistem Uzmanı alınacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri nelerdir

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Aday seçiminde 2020 ve 2021 KPSS puanı ve Geçerli YDS/e-YDS puanı esas alınacaktır. KPSS puanı olmayan adayların puanı 70, YDS puanı olmayan adayların puanı ise 0 (Sıfır) olarak kabul edilecektir.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak.

Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Kılavuzda yer alan diğer teknik nitelikleri taşımak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.