Türkiye İstatistik Kurumu KPSS Şartsız 14 Devlet Memuru Alımı

Türkiye İstatistik Kurumu KPSS Şartsız 14 Devlet Memuru Alımı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Kamu ilan resmi internet sayfasında yayınlanan ilanda Ülke geneli başvuru KPSS şartı olmadan yüksek maaşla farklı unvanlarda toplamda 14 Devlet Memuru alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Kamu ilan resmi web sitesinde yayınlanan ilana göre Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bünyesinde istihdam edilmek üzere 81 şehir başvuru ikamet yok yüksek maaşla KPSS şartsız farklı unvanlarda Devlet Memuru alınacaktır.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) başvuru zamanı ve şekli

Başvurular internet adresinde bulunan İş Talep Formunu doldurduktan sonra istenen belgeler ile birlikte en geç 1 Haziran 2022 günü mesai bitimine (18:00) kadar Devlet Mahallesi Necatibey Caddesi No:114 06420 Bakanlıklar Çankaya/ANKARA adresine elden veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla yapılacaktır.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) hangi unvanda kaç personel alıyor

2 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Devops Uzmanı, 1 Kıdemli Büyük Veri Uzmanı, 1 Kıdemli Siber Güvenlik Uzmanı, 1 Kıdemli Sistem Uzmanı, 1 Kıdemli Veri Bilimci, 1 Proje Yöneticisi, 3 Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 PostgreSQL Veri Tabanı Yöneticisi ve 1 Sistem Uzmanı alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Aday seçiminde 2020 ve 2021 KPSS puanı ve Geçerli YDS/e-YDS puanı esas alınacaktır. KPSS puanı olmayan adayların puanı 70, YDS puanı olmayan adayların puanı ise 0 (Sıfır) olarak kabul edilecektir.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak.

Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Kılavuzda yer alan diğer teknik nitelikleri taşımak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.