Uludağ Üniversite Hastanesi İkamet Yok KPSS 60 İle 190 Personel Alımı

Uludağ Üniversite Hastanesi İkamet Yok KPSS 60 İle 190 Personel Alımı

Bursa Uludağ Üniversitesince Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda ülke geneli başvuru ile farklı unvanlarda 190 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. KPSS 60 puanla sınavsız alınacak personellerin en az lise mezunu olması gerekiyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi istihdam edilmek üzere en az lise mezunu mülakat sınavsız ve ikamet şartsız 190 personel alınacaktır. KPSS 60 ve 65 puanlarla alınacak personeller için başvuru şartları ve detaylar haberimizdedir.

Uludağ Üniversitesi personel alımı için başvuru süresi ve başvuru şekli.

Adaylar başvurularını (Resmi Gazete’de yayım tarihinden (27 Mart 2023) itibaren 15 gün içerisinde) 10 Nisan 2023 tarihine kadar kurum internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Uludağ Üniversitesi Hastanesi personel alımında kadro ve sayı dağılımı.

140 Hemşire, 30 Hastabakıcı, 5 Sağlık Teknikeri, 2 Sağlık Teknisyeni, 1 Tekniker ve 12 Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak nitelikler nelerdir.

657 sayılı kanunun 48 maddesinde belirtilen şartları taşımak ve diğer genel niteliklere sahip olmak, Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli sulardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alıyor olmamak, Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışmıyor olmak, Kamu görevinden herhangi bir nedenden dolayı ihraç edilmemiş olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak.

Hemşire alımı için Hemşirelik Lisans mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türlerinden en az 65 puan almış olmak.

Hastabakıcı alımı için Liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türlerinden en az 65 puan almış olmak.

Sağlık Teknikeri ve Tekniker alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türlerinden en az 60 puan almış olmak.

Sağlık Teknisyeni alımı için Liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türlerinden en az 60 puan almış olmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türlerinden en az 60 puan almış olmak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkek olmak, Boyu 170 cm’den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15 ten fazla 13 ten az olmaması.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

DEVLET PERSONEL ALIMI Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum