En Az Lise KPSS Taban Puan Yok 1588 Personel Alımı Kimler Başvuracak

En Az Lise KPSS Taban Puan Yok 1588 Personel Alımı Kimler Başvuracak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yayımlanan ilanda 2 unvanda en az lise mezunu KPSS taban puan olmadan toplamda 1588 personel alınacağı açıklanmıştı.

Kamu ilan resmi sayfasında yayımlanan ilana göre Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 2 unvanda en az lise mezunu KPSS taban puan yok 1588 Aşçı ve Aşçı Yardımcısı alımında başvuruyu kimler yapabilir. Tüm detaylar haberimizde.

asci.png

MEB personel alımında başvuru süresi ve başvuru şekli

Adaylar başvurularını 21 Mart – 1 Nisan 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden çevrimiçi olarak yapacaklardır.

Personel alımında genel başvuru şartları

2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve puan almış olmak, 657 sayılı kanunun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak, Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak, Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmamak.

Aşçı ve Aşçı Yardımcısı kadrosunda adayların taşıması gereken nitelikler

Lisans mezunu olanlar için; Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak.

Önlisans mezunu olanlar için; Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak.

Lise mezunu olanlar için; Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup İstenilen sertifika veya belgelerden birine sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.