Hazine ve Maliye Bakanlığı Ülke Geneli Başvuru 75 Devlet Memuru Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Ülke Geneli Başvuru 75 Devlet Memuru Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda ikamet şartsız 81 ilden başvuru ile 75 devlet memuru alımı yapılacağı açıklanmıştır. Personel alımında adayların KPSS sınavından en az 75 puan almış olması isteniyor.

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 25 Stajyer Muhasebat Kontrolörü ve 50 Muhasebe Denetmen Yardımcısı alınacaktır. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde yer almaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı için başvuru zamanı ve şekli.

Adaylar başvurularını Stajyer Muhasebat Kontrolörü alımı için 12 – 23 Aralık 2022, Muhasebe Denetmen Yardımcısı alımı için 19 – 30 Aralık 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Stajyer Muhasebat Kontrolörü alımı için İktisadi ve İdarî Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, Hukuk Fakültesi Lisans mezunu olmak, 2021 – 2022 yıllarından yapılan KPSS sınavından KPSSP48 puan türünden en az 80 puan almış olmak, 1 Ocak 1988 ve sonrasında doğmuş olmak, Daha önce giriş sınavına en fazla iki kez katılmış olmak.

Muhasebe Denetmen Yardımcısı alımı için İktisadi ve İdarî Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, Hukuk Fakültesi Lisans mezunu olmak, 2021 – 2022 yıllarından yapılan KPSS sınavından KPSSP474 veya KPSSP48 puan türünden en az 75 puan almış olmak, 1 Ocak 1988 ve sonrasında doğmuş olmak, Daha önce giriş sınavına en fazla iki kez katılmış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.