Jandarma KPSS60 4 Unvanda 104 Hizmetli Garson Personel Alımı Başladı

Jandarma KPSS60 4 Unvanda 104 Hizmetli Garson Personel Alımı Başladı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az Lise mezunu 4 unvanda 104 sözleşmeli memur alımı başvuru başladı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarında istihdam edilmek üzere 4 unvanda en az lise mezunu KPSS 60 puanla 104 personel alımı yapıyor. Personel alımında ikamet şartı yoktur. Detaylar haberimizde.

Alınacak personelleri unvan ve sayıları

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına 1 Veteriner Hekim, 1 Mütercim Tercüman, 1 Garson ve 101 Hizmetli alınacaktır.

personel-2-001.jpg

Başvuru için adaylarda aranan ortak şartlar nelerdir

Türk vatandaşı olmak, 657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Adaylar için başvuru süreci nasıl işleyecek

Başvurular 13 Şubat 2022 tarihi saat 23:59’a kadar kurumların resmi internet siteleri üzerinden online olarak yapılacaktır.

Veteriner Hekim alımında aranan nitelikler Erkek olmak ve Veterinerlik Lisans mezunu olmak.

Mütercim Tercüman alımında aranan nitelikler Rusça Mütercim ve Tercümanlık, Mütercim-Tercümanlık (Rusça), Mütercim-Tercümanlık (Türkçe-Rusça), Rus Dili ve Edebiyatı, Rus Dili, Rusça-Türkiye Türkçesi Lisans programlarından birinden mezun olmak.

Garson alımında aranan nitelikler İlgili bölümlerden Ön Lisans mezunu olmak (mesleki ve teknik eğitim veren ortaöğretim kurumlarının turizm/otelcilik ve turizm bölümü ve yiyecek içecek hizmetleri servis dalında mezun olanlar öncelikle tercih edilecektir).

Hizmetli alımında aranan nitelikler Lise mezunu olmak (Tercihen MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Aile ve Tüketici Bilimleri Alanı Ev ve Kurum Temizliği Kursu belgesine sahip olmak).

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.