Milli İstihbarat (MİT) Koruma ve Emniyet Memuru Alımı Başvuru Ekranı

Milli İstihbarat (MİT) Koruma ve Emniyet Memuru Alımı Başvuru Ekranı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) resmi internet sayfasında yer alan duyuruda genel başvuru ile Koruma ve Emniyet Memuru alınacağı açıklanmıştır.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) kariyer sayfasında yayınlanan ilana göre kurumun ihtiyaçları doğrultusunda istihdam edilmek üzere Koruma ve Emniyet Memuru alınacaktır. Başvuru süreci ve aranan nitelikleri sizler için hazırladık.

mit.jpg

Adaylar başvurularını nasıl yapacaklar

Adaylar için başvuru süreci kurum resmi internet sitesi üzerinden Özgeçmiş formunun doldurulması ile başlayacak, başvurusu kabul edilen adaylara SMS, e-posta, sabit telefon veya cep telefonu aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır.

Koruma ve Emniyet Personeli kadrosuna müracaat için gereken nitelikler

Türk vatandaşı olmak, Tercihen B sınıfı ehliyete sahip olmak, Vücudun herhangi bir yerinde protez bulunmamak, Herhangi bir görme veya işitme kusuru taşımamak, Vücudun herhangi bir yerinde dövmeye veya ciltte eşkal belirleyici nitelikte şekil bozukluğu (ameliyat izi, yara izi, yanık izi vb.) olmamak, Görevini yapmaya engel olabilecek psikolojik rahatsızlığı veya uyuşturucu/uyarıcı madde kullanım durumu bulunmamak.

Erkek adaylar için şartlar; Örgün eğitim ön lisans mezunu olmak şartıyla 26, Lisans programlarından birinden mezun olmak şartıyla 29 yaşını doldurmamış olmak, Tercihen askerlik hizmetini en az 6 ay süreyle yerine getirmiş olmak, En az 1.75 m boya 18-28 kg/m² arasında vücut kitle endeksine sahip olmak.

Kadın adaylar için şartlar; 29 yaşını doldurmamış olmak, Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu veya Spor Bilimleri Fakültesinin herhangi bir bölümünden mezun olmak, En az 1.63 m boya ve 18-28 kg/m² arasında vücut kitle endeksine sahip olmak, Tercihen savunma sporlarından herhangi biriyle aktif olarak ilgilenmiş olmak ve ilgili federasyona kayıtlı bulunmak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.