OAİB KPSS 70 Puanla 11 Devlet Personel Alımı 81 Şehir Başvuru

OAİB KPSS 70 Puanla 11 Devlet Personel Alımı 81 Şehir Başvuru

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB) tarafından ilan gov tr sitesinde yayınlanan ilanda 11 memur uzman alınacağı açıklanmıştır. Personel alımında ikamet şartı olmadığından genel başvuru yapılabiliyor.

İlan gov tr sitesinde yayınlanan ilana göre Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB) bünyesinde görev yapacak 11 personel alınacaktır. Adaylar KPSS 70 puana sahip olmalıdır.

OAİB personel alımı için başvuru süresi ve başvuru şekli.

Adaylar başvurularını 17 Ekim 2022 tarihine kadar Genel Sekreterlik Evrak Kayıt Birimine posta/kargo veya e-postayla yapacaklardır.

OAİB hangi unvanda kaç personel alıyor.

9 Uzman Yardımcısı ve 2 İdari Memur alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak nitelikler nelerdir.

Türk vatandaşı olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, 18- 35 yaş arasında olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Uzman yardımcısı alımöı için ilgili bölümlerden Lisans, İdari memur alımı için ilgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, Uzman yardımcısı alımı için İngilizce ve Almanca dillerinden birinden 2020, 2021 veya 2022 yıllarına ait YDS veya e-YDS sınavlarından en az 70 puan almış olmak, 2020 - 2021 yılında yapılan KPSS sınavlarından herhangi birinden en az 70 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.