TSE Yüksek Maaş Sözlü Sınavla 7 Personel Alımı Gerçekleştirecek

TSE Yüksek Maaş Sözlü Sınavla 7 Personel Alımı Gerçekleştirecek

Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığı 7 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Gerçekleştirecek. Resmi Gazetede Yayımlandı.

Resmi Gazete de Yayımlandı. Türk Standartları Enstitüsü Kurumu Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştireceğini Duyurdu. TSE 7 Bilişim personeli alımı gerçekleştirecek.

TSE Sözleşmeli Personel Alımı 2022

Türk Standartları Enstitüsü Kurumu 7 sözleşmeli Bilişim personeli alımı KPSS P3 puanın %70'i ve Yabancı Dil puanın %30'u ortalaması alınarak Mülakata çağrılacak adaylar belirlenecektir. Sözlü sınava 70 aday personel çağrılacaktır.

TSE Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Başvuru Tarihleri

Sözleşmeli Bilişim personeli alımına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 06/01/2022 – 20/01/2022 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar gerçekleştirebileceklerdir.

tse-kampi.jpg

Bilişim Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Belirtilen tarihlerde adaylar e-Devlet üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştireceklerdir.

TSE Bilişim Personeli Alımı Başvuru Şartları Neler?

  • 657 sayılı DMK'nın 48. mad. belirtilen şartları taşımak,
  • Üniversitelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ÖZEL ŞARTLAR maddesinde belirtilen mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (SGK Hizmet Dökümü ile belgelemek.)
  • Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek
  • Erkek adayların askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Başvuru Kılavuzunda Belirtilen Özel Şartları Taşımak.

Resmi Başvuru Kılavuz Adresi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.