TÜBA En Az Lise KPSS Yok KPSS 50 12 Şoför-Memur-Uzman-Programcı Alımı

TÜBA En Az Lise KPSS Yok KPSS 50 12 Şoför-Memur-Uzman-Programcı Alımı

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından Resmi Gazete'de yayınlanan ilanda en az lise mezunu olmak üzere farklı unvanlarda 12 devlet personeli alınacaktır. Personel alımında adaylar için ikamet şartı yoktur.

Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS şartsız ve KPSS 50 puanla farklı unvanlarda 12 devlet personeli alınacaktır. Başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

TÜBA personel alımı için başvuru nereye eve ne zaman yapılacaktır.

Adaylar başvurularını 1 – 13 Aralık 2022 tarihleri arasında Bayraktar Mahallesi Vedat Dalokay Caddesi No 112 Çankaya Ankara adresine veya İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu Maçka/İstanbul adresine şahsen yapacaklardır.

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) personel alımında kadro ve sayı dağılımı.

1 TÜBA Uzmanı, 4 İdari Uzman, 1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 2 Mütercim, 1 Şoför, 2 Programcı ve 1 Teknisyen alınacaktır.

TÜBA Uzmanı alımı için TÜBA çalışma gruplarının tematik alanları ile ilgili disiplinlerden birinde (sosyal bilimler alanlarından birinde) doktora derecesine sahip olmak veya söz konusu disiplinlerde tezli yüksek lisans derecesine sahip olup alanında en az beş yıl tecrübe sahibi olmak, Sınav son başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde İngilizce dilinden YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmak, Başvuru tarihi itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak.

İdari Uzman alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türlerinden en az 70 puan almış olmak, Başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak, 2 personel için ayrıca Sınav son başvuru tarihinden önceki 5 yıl içerisinde İngilizce YDS sınavından en az B seviyesinde puan almış olmak.

Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni (VHKİ) alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.

Mütercim alımı için İlgili bölümden Lisans mezunu olmak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türlerinden en az 60 puan almış olmak, Sınav son başvuru tarihinden önceki 5 yıl içerisinde İngilizce YDS sınavından en az 90 puan almış olmak.

Şoför alımı için Lise mezunu olmak, 35 yaşından gün almamış olmak, Yurtiçi ve Yurtdışı seyahat engeli bulunmamak, En az B sınıfı ehliyete ve Psikoteknik belgesine sahip olmak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Programcı alımı için Bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden en az Önlisans mezunu olmak veya en az Önlisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda MEB onaylı sertifika sahibi olmak. Ayrıca, Visual Basic veya PHP veya C ve türevi dillerine ilişkin Millî Eğitim Bakanlığı Onaylı yazılım sertifikasına sahip olmak, 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 50 puan almış olmak.

Teknisyen alımı için İlgili bölümlerden Lise mezunu olmak, 30 yaşından gün almamış olmak ve 2022 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 50 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum