Üniversite KPSS 50 Puan En Az Lise Mezun 54 Devlet Memur Alımı

Üniversite KPSS 50 Puan En Az Lise Mezun 54 Devlet Memur Alımı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından kamu ilan resmi internet sayfasında yayınlanan ilanda 54 devlet memuru alımı yapılacağı açıklanmıştır. Adaylar en az lise mezunu olmak üzere ülke geneli başvuru ile alınacaktır.

Kamu ilan Resmi Web sayfasında yayınlanan İran'a göre Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 54 devlet memuru alınacaktır. Farklı unvanlarda alınacak olan personellerin en az lise mezunu olmaları ve KPSS en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi personel alımı için başvuru süresi ve başvuru şekli.

Adaylar başvurularını 7 Ekim 2022 tarihine kadar Üniversitenin personel daire başkanlığına şahsen yapacaklardır.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi personel alımında kadro ve sayı dağılımı.

9 Büro Personeli, 13 Temizlik Görevlisi, 5 Destek Personeli, 19 Güvenlik Görevlisi, 3 Tekniker, 1 Teknisyen, 1 Hemşire, 1 Sağlık Teknikeri, 1 Çözümleyici, Sistem Programcısı ve 1 Programcı alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir.

2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 50 puan almış olmak, Başvuru tarihinin son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak ve diğer genel başvuru şartlarını taşımak.

Büro personeli alımında 4 personel için Önlisans 5 personel için Lisans mezunu olmak, İlgili sertifikalara sahip olmak.

Temizlik görevlisi alımı için Lise mezunu olmak ve Hijyen sertifikasına sahip olmak.

Destek personeli alımında;

2 personel için lise mezunu olmak, G ve E sınıfı ehliyete sahip olmak, Şoförlü konusunda en az 1 yıl deneyimli olmak.

2 personel için Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak ve erkek olmak.

1 personel için Lise mezunu olmak, Halkla ilişkiler eğitimi telefonla iletişim eğitimi ya da çağrı merkezi eğitimi sertifikaları ndan birine sahip olmak ve Kadın olmak.

Güvenlik görevlisi alımında 7 personel için Lise, 9 personel için Önlisans ve 3 personel için Lisans mezunu olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 5188 sayılı kanunun 10. maddesindeki şartları taşımak, Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olmak, Erkeklerde 170 cm kadınlarda 160 cm boyunda kısa olmamak boy ile kilo arasındaki oranın artı eksi 15 kilodan fazla olmaması.

Tekniker alımı için İlgili bölümlerden önlisans mezunu olmak ve erkek olmak.

Teknisyen alımı için İlgili bölümlerden Lise mezunu olmak, Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak, Alanında 1 yıl çalışmış olmak ve erkek olmak.

Hemşire alımı için Liselerin ilgili bölümünden mezun olmak, Dahiliye ve pandemi servisinde çalışmış olmak, İlgili sertifikalara sahip olmak ve kadın olmak.

Sağlık teknikeri alımı için İlgili bölümlerden önlisans mezunu olmak.

Çözümleyici sistem programcısı ve Programcı alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, En az D seviyesinde YDS veya dengi dil bilgisine sahip olmak, PHP, Java, .NET veya diğer programlama dillerinden en az iki tanesini bildiğini mezuniyet transkriptinde başarılı ders olarak ya da MEB onaylı sertifikalar ile belgelendirmek.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.