Üniversite KPSS Taban Puansız Kütüphaneci-Mimar-Mühendis-Memur Alımı

Üniversite KPSS Taban Puansız Kütüphaneci-Mimar-Mühendis-Memur Alımı

Boğaziçi Üniversitesi tarafından Resmi Gazetede yayınlanan ilanda 81 şehirden başvuru ile farklı unvanlarda 21 memur alımı yapılacağı açıklanmıştır. Alınacak personellerin Önlisans ve lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

Resmi gazetede yayınlanan ilana göre Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek üzere 6 unvanda toplam 21 memur alınacaktır. Ülke geneli başvuru ile alınacak personeller için KPSS taban puan şartı yoktur. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde yer almaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi personel alımında başvuru şekli ve başvuru zamanı.

Adaylar başvurularını 6 Aralık 2022 tarihine kadar Üniversitenin Hisar Kampüsünde yer alan başvuru noktasına şahsen yapacaklardır.

Boğaziçi Üniversitesi hangi kadroda kaç personel almaktadır.

2 Büro Personeli, 8 Mühendis, 2 Mimar, 2 Tekniker, 2 Programcı ve 5 Kütüphaneci alınacaktır.

Boğaziçi Üniversitesi personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri nelerdir.

Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, 657 sayılı kanunu 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak, 2022 yılı KPSS sınavına girmiş ve ilgili puan türünden puan almış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Büro personeli alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, İstenen sertifikalara sahip olmak.

Mühendis alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2 personel için ayrıca En az 3 yıl (proje ya da şantiye) iş tecrübesine sahip olmak, Tercihen iş sağlığı ve güvenliği sertifikasına sahip olmak sahip olmak.

Mimar alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, Microsoft Office ve Autocad programlarıyla ilgili sertifika sahibi olmak. (ya da hakim olmak), En az 3 yıl deneyimli olmak, Tercihen iş sağlığı ve güvenliği sertifikasına sahip olmak.

Tekniker alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 1 personel için erkek olmak, 1 personel için Tercihen Autocad ve Idecad programlarını kullanabilmek.

Programcı alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.

Kütüphaneci alımı için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.