Asgari Ücretli Çalışanı Enflasyona Ezdirmeyeceğiz

Asgari Ücretli Çalışanı Enflasyona Ezdirmeyeceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Açıkladı. Asgari Ücretli Çalışanlarımız Hiç Endişe Etmesin Ne Yapmamız Gerektiğini Biliyoruz.

Çalışma Bakanından Asgari ücret Açıklaması. Bakan Vedat Bilgin Asgari Ücret konusunda ne yapacağımızı biliyoruz.

Asgari Ücret Konusunda Gereğini Yapacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Devlet ekonomik sorunlar karşısında çalışanını koruyacaktır. Kamu çalışanları, Memurları İşçisini enflasyona ezdirmeyecektir. açıklamasında bulundu.

Asgari Ücret Konusunda Ne Yapacağımızı Biliyoruz

Asgari ücret görüşmelerinin yaklaştığını ve çalışanlarımız için asgari ücret konusunda ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Türkiye ekonomik sorunlarına karşı çalışanların emeğini koruyarak enflasyona ezdirmeyeceklerini ve asgari ücret konusunda ne yapmamız gerektiğini biliyoruz dedi.

asgari-ucret-aciklamasi.jpg

Enflasyon Sorunu Var

Bakan Bilgin konuşmasının devamında Yaşadığımız sorunlar var Enflasyon sorunu var bunu görüyoruz. Dünyada enflasyon sorunu var. Dedi Kapanma, üretimin durması salgın sorunu kriz yarattı enflasyonist bir etki oluştuğunu söyledi.

Çalışanlarımız Enflasyona Ezdirilmeyecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklamasının devamında Türk Devletinin sıkıntıları sosyal politikalarla aşılacağına vurgu yapan bakan; "Temmuz ayında bütün imkanları zorlayarak gerçekleştirdiğimiz toplu sözleşmede emeği koruyan sonuç elde ettik. Memurlarla sözleşme yaptık. Devlet ekonomik sorunlardan çalışanlarını koruyacak. Kamu çalışanlarını ve emekçi kardeşlerimizi enflasyona karşısında yenilmesine müsaade etmeyecektir. Asgari ücret önümüze geliyor. Kimsenin kuşkusu olmasın. Ne yapacağımızı biliyoruz. Türkiye'nin ekonomik sorunları, çalışanlarımızı, emeğimizi koruyarak enflasyona ezdirmeyerek yolumuza devam edeceğiz." dedi

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.