Asgari Ücrette Anlaşma YOK!  Asgari Ücret 4. Görüşmeye Kaldı!

Asgari Ücrette Anlaşma YOK! Asgari Ücret 4. Görüşmeye Kaldı!

Asgari Ücret Görüşmelerinden Anlaşma Çıkmadı. TİSK 3100TL teklif etti TÜRK-İŞ 3900TL Aşağı Bir Teklifi Kabul Etmemiz Mümkün Değil

Asgari Ücrette Anlaşma Sağlanamadı!

Asgari Ücret konusunda 3. toplantı yapıldı. Toplantıda anlaşma sağlanamadı. Asgari Ücret 4. Toplantıya Kaldı.

Asgari Ücret Rakamları Dile Getirildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder Türkiye İşveren Sendikaları Kurumu 3100 TL teklif edildi. TÜRK-İŞ 3900 TL den aşağı teklif kabul edilemez dedi.

asgari-ucret-anlasma-yopk.jpg

Asgari Ücret 4. Toplantıya Kaldı

Çalışma Genel Müdürü Önder Bu sene ilk defa 3. toplantıyı bu kadar erken yaptık. 4. toplantı karar toplantısı olacak. Ama işçi ve işveren temsilcilerimizle diyaloglar sürüyor. Son toplantı için 3 tarafa da uygun olan tarihte size açıklayacağız. Sıkışık bir takvimimiz var. Ama geçmiş yıllara göre daha erken açıklanacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Asgari Ücret Nasıl Belirlenecek?

Asgari ücreti, işçi, işveren ve hükümetten 5'er kişi toplam 15 kişiden oluşuyor. Komisyon, asgari ücreti belirlemek için kapsamında dört kez toplanıyor. Bakanlıktaki ilk toplantının ardından işçi, işveren ev sahipliğindeki toplantıların ardından son toplantısını tekrar bakanlıkta yapıyor. Bakanlığın belirlediği üyelerden birinin başkanlık ettiği komisyon, en az 10 üyenin katılımıyla toplanıp, oy çokluğuyla karar veriyor. Oyların eşitliği halinde başkanın bulunduğu tarafın çoğunluğu sağladığı kabul ediliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.